آیا ورزشکاران می‌توانند از کینوا استفاده کنند؟ – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

افراد ورزشکار و کسانی که قصد رسیدن به تناسب اندام دارند، نمی‌توانند زیاد غذا بخورند؛ بنابراین باید وعده‌های خود را از بین غذاهای کم حجم اما سیرکننده انتخاب کنند. البته تنها ویژگی وعده‌های غذایی ورزشکارها، سیر نگه‌داشتن آن‌ها نیست. رژیم غذایی آن‌ها باید شامل غذاهای انرژی‌دهنده‌ای باشد که نیازهای بدن را به طور کامل رفع کند.

پاف کینوا کینوفیت، میان‌وعده سالم در رژیم ورزشکارها

کروتان کینوا کینوفیت، محصولی پرخاصیت در رژیم غذایی

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع: https://www.mehrnews.com/news/5671456/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%DB%8C%D9%86%D9%88%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF

به دلیل این‌که ورزشکارها نمی‌توانند هر نوع ماده غذایی را مصرف کنند، در بسیاری از مواقع با کمبود ویتامین‌ها و مواد مغذی روبه‌رو می‌شوند. در این حالت، اکثر ورزشکارها به خوردن قرص‌ها و مکمل‌های مختلف روی می‌آورند. لازم است بدانید که مصرف کینوا می‌تواند تا حدی آنها را از خوردن قرص و مکمل بی‌نیاز کند.

کینوا، بمب انرژی برای ورزشکارها

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، ورزشکارهای حرفه‌ای می‌دانند که اگر ساعت‌ها تمرین سخت داشته باشند، اما رژیم غذایی آن‌ها درست نباشد، تمام زحماتشان به هدر می‌رود. تناسب اندام و ساختن عضلات، تنها با ورزش‌کردن به دست نمی‌آید و لازمه آن، رعایت‌کردن یک رژیم غذایی درست به همراه برنامه ورزشی منظم است.

کینوا سرشار از ویتامین‌های گروه B مثل ویتامین ۱ Bو ۶ B است که به رشد و ترمیم عضله‌ها کمک می‌کنند. همچنین کینوا، سرشار از مواد مغذی مثل منیزیم، مس و آهن است که در بهبود کیفیت خواب، جلوگیری از گرفتگی عضلات بعد از ورزش و افزایش احساس شادابی نقش بسیار مهمی دارند.

پاف کینوا کینوفیت می‌تواند جایگزین اسنک‌ها و پاف‌های تهیه شده از ذرت شود. این محصول با رنگ طبیعی تولید شده و نسبت به پاف‌های موجود در بازار، ۳۰% چربی کمتر دارد. همچنین این محصول، حاوی ۱۰% وی پروتئین (whey protein) بوده و برای ورزش‌کارها بسیار مفید است.

ورزشکارها می‌توانند کینوا را به همراه سالادهای مختلف مصرف نموده یا آن را به همراه صبحانه بخورند. همچنین این افراد می‌توانند کینوا را جایگزین مواد غذایی مثل برنج در رژیم غذایی خود کنند.

این محصول، طعم بسیار مطبوعی دارد و می‌توان آن را در میان‌وعده‌ها نیز مصرف کرد. کروتان کینوا کینوفیت دارای سه طعم متنوع پنیر پارمسان، چاشنی ایتالیایی و سیر و کره است که می‌توانید بسته به سلیقه خود آن را میل نمائید.

شبه غله کینوا کینوفیت شامل آرد، پرک و دانه کینوا بوده که می‌تواند برای پخت وعده‌های غذایی مختلف بر پایه کینوا استفاده شود. این محصولات برای ورزشکارها بسیار مفید هستند و تمام ویتامین‌ها و مواد مغذی مورد نیاز آن‌ها تأمین می‌کنند.

افراد بدنساز به ازای هر کیلوگرم از وزن خود، باید بین ۱.۶ تا ۲ گرم پروتئین در طول روز دریافت کنند. در هر ۱۰۰ گرم از کینوا نیز حدود ۱۵ گرم پروتئین وجود دارد. بنابراین، ورزشکارها می‌توانند به راحتی با مصرف کینوا، بخشی از میزان پروتئین موردنیاز بدن خود را به دست آورند.

شبه غله کینوا کینوفیت، مناسب برای ورزشکارها

پاف کینوا کینوفیت یکی از محصولاتی است که ورزشکارها در زمان گرسنگی می‌توانند آن را مصرف کنند. این محصول شگفت‌انگیز، علاوه‌بر داشتن طعم بسیار خوشمزه، تمام خواص کینوا را دارد و برای بدن بسیار مفید است.

علاوه‌بر پروتئین، کینوا منبعی غنی از کربوهیدرات‌های پیچیده است که باعث آزادسازی انرژی به صورت پیوسته در طول روز می‌شود و باید حتماً در رژیم غذایی ورزشکارها قرار گیرد. همچنین چربی اندک موجود در کینوا نیز از نوع چربی سالم بوده و برای ورزش‌کارها بسیار مفید است.

اگر دوست دارید که کنار وعده‌هایی مثل سوپ، سالاد یا کنار انواع دیپ‌ها مقداری نان سرخ‌شده و طعم‌دار مصرف کنید اما نمی‌توانید این مورد را در رژیم خود داشته‌باشید، می‌توانید کروتان کینوا کینوفیت را جایگزین آن کنید.

یکی از مواد غذایی شگفت‌انگیز که تمام ویژگی‌های بالا را دارد، کینواست. در ادامه این مطلب، بخشی از مزایای این ماده غذایی مفید را نام برده و می‌گوئیم که چرا مصرف آن برای ورزش‌کارها حیاتی و مهم است.

یکی از موادی که باید در رژیم غذایی افراد ورزشکار باشد، پروتئین است. پروتئین، انرژی ورزش‌کار را افزایش داده و به پرورش عضلات نیز کمک می‌کند. ورزشکارها بیشتر از افراد معمولی به پروتئین نیاز دارند. کینوا، منبع بسیار غنی از پروتئین گیاهی است که می‌تواند تمام نیاز آنها به پروتئین را تأمین کند.

همچنین شبه غله کینوا کینوفیت باعث شفافیت و جوان‌سازی پوست شده و در تقویت موها نیز نقش بسیار مهمی دارد.

پاف کینوا کینوفیت دارای سه طعم خوشمزه پنیری، چیلی و سبزیجات است که توصیه می‌شود حتماً در برنامه غذایی افراد مختلف به خصوص افراد ورزشکار قرار گیرد.