برنامه فیزیکی مجتمع مسکونی معمار قرن پایگاه مبانی نظری و عملی معماری | memarinavaz

دسترسی به راهروهای خارجی باید طوری طراحی شود که از اجرای طولانی هشت آپارتمان یا بیشتر جلوگیری شود. افزایش فعالیت خیابانی از طریق فرکانس بیشتر ورودی ها
حفظ حریم خصوصی و فردیت بیشتر برای سرنشینان. دسترسی مشترک عمودی
دسترسی عمودی به ساختمان اجازه می دهد که در اطراف هسته عمودی پله ها ، آسانسورها یا هر دو سازماندهی شده باشد.

یکی از نخستین گام ها در پروسه طراحی معماری مطالعه و شناخت موضوع طرح می باشد. این شناخت شامل مطالعه ضوابط و استاندارد معماری موضوع طرح و تدوین برنامه فیزیکی و دیاگرام ارتباطی طرح متناسب با نیاز استفاده کنندگان بنا و خواست پروژه است. چنین شناختی ما را در طراحی پلان و سایت پلان پروژه یاری خواهد نمود و مشخص خواهد کرد که در بخش های مختلف طرح به چه مقدار فضا نیاز داریم. وب سایت و فروشگاه معماری نوین پروژه تخصصی ترین وب سایت معماری برای شما از تمام موضوعات طراحی لیستی کامل پاورپوینت برنامه فیزیکی را ارائه داده است که در ادامه به مهمترین های آن ها اشاره خواهیم کرد. نکته بسیار با اهمیت در برنامه فیزیکی مشخص شدن سرانه هر فضا می باشد که موقع اتود اولیه طرح باعث ایجاد تناسب در جانمایی فضاها می شود به این معنا که ما در یک ساختمان تجاری اداری.

چرا که این گروه به عنوان طراحان چگونگی صحنه زندگی روزمره سایر ادمها را رقم می زنند. از حجم های انتقالی برای یکپارچه سازی توسعه ای که محیط ساخته شده مجاور آن در مقیاس کمتر است استفاده کنید. جایی که ساختمان در حاشیه خیابان است ، طبقات بالا را عقب بیندازید یا از یک تریبون برای جلوگیری از تسلط بصری در حاشیه خیابان استفاده کنید. در صورت لزوم ، یک ساختمان بزرگ باید بتواند به صورت مجموعه ای از اشکال مجزا خوانده شود. این امر تسلط بصری را کاهش می دهد ، علاقه ایجاد می کند و ممکن است به کاربران در درک نحوه اشغال ساختمان کمک کند.

پروژه طرح 4

جداسازی ساختمان نیز یک ملاحظه مهم است (به محل قرار دادن ساختمان مراجعه کنید ). ارتفاع یک ساختمان نسبت به ساختار کلی آن یا جرم آن یکی از عوامل مهم در تعیین تأثیر یک ساختمان بر محیط اطراف آن است. از منظر طراحی ، مهم است که اطمینان حاصل شود که ارتفاع و جرم با هم در نظر گرفته می شوند تا به یک ساختمان با کیفیت بالا و متناسب برسند. این بخش تأثیرات اصلی بر شکل ساختمان های آپارتمانی و نتایج مختلف طراحی را شرح می دهد.

دانلود نقشه معماری رستوران ( dwg_2004 )

برنامه فیزیکی مجتمع مسکونی معمار قرن پایگاه مبانی نظری و عملی معماری | memarinavaz

در کنار باغ، یک استخر آرام با آبی آرام جریان می‌دهد و محیطی مطلوب برای استراحت و نشستن برنامه فیزیکی مجتمع مسکونی فراهم می‌کند. از آنجا که قرارگیری در محله‌ای آرام و مسکونی است، مجتمع مسکونی دون محیطی امن و آرام برای زندگی خانوادگی فراهم می‌کند. این طراحی کمینه‌گرا و زیبا با همراهی آب و نور طبیعی، یک تجربهٔ زندگی آرامش‌بخش و استراحت‌بخش را به ساکنان ارائه می‌دهد. نمای سطح خارجی خانه، نتیجه‌ای از حجم‌های مکعبی متقابل است که در شکل خود بسیار جسورانه هستند و با مصالح خاکستری و چوب IPE در رنگ‌های بژ و سیاه پوشیده شده‌اند. استفاده از مصالح صنعتی مانند بتن، فولاد Corten و آلومینیوم، نمای ساختمانی را به طور ملموسی به خط آسمان گورگاؤن کمک می‌کند و در عین حال با پالت مصالح مرتبط با محیط هماهنگی می‌کند.

  • ۸- مجموع سطوح تحت اشغال زیربنای ساختمانهای مسکونی در همکف به اضافه سطح اشغال مسیرهای اتومبیل رو و پارکینگ ها در شرایطی که پارکینگ ها در محوطه روباز پیش بینی می شود نباید از ۶۰ درصد سطح کل زمین بیشتر باشد.
  • – توجه به دوچرخه سواری به قصد انجام بخشی از سفر درون شهری (نه صرفا تفریح)، در شهرهای بدون مشکل آلودگی هوا تا جائی رواج پیدا کرد که منجر به ایجاد مسیرهای ویژه دوچرخه و اختصاص بخشی از معابرخودرو به “دوچرخه” و وضع مقررات خاصی در این مورد شد.
  • ۵- احداث محل پارک اتومبیل به تعداد معادل حداقل ۷۵% نسبت به تعداد واحدهای مسکونی الزامی است.
  • تبصره(۱) موارد فوق الذکر راهنمای ساده ای برای تعیین حداقل سرعت مورد نیاز در طراحی و انتخاب آسانسور برای ساختمان های مسکونی می باشد.
  • توجه به عوامل انسانی موثر در برنامه ریزی طراحی می تواند زندگی در مجموعه های مسکونی را ارتقا بخشد.