بهترین گیاهان آپارتمانی

گفتهمیشود برخی از کشورها ارقام بومی گل محمدی ایران را به نام خود ثبت کردند که از جمله آنها میتوان، به کشور بلغارستان اشاره کرد. قاشقی گیاهی در تمام طول سال سبز و معروف ایران می باشد. البته بیش از 2500 گونه گیاه بومی در ایران وجود دارد که ما در اینجا به معرفی 14 عدد گیاه برجسته بسنده میکنیم.ما کشور متمدنی هستیم ولی قطعا و بدون شک حسن ختام این تمدن معرفی و تجاری کردن گیاهان خود ،احترام به محیط زیست و نابود نکردن آنها و رو آوردن به زندگی سبز و ارگانیک میباشد. گیاه پول چینی را در یک محیط روشن و بدور از نور خورشید نگهداری کنید. درخت اژدها را در بدون از نور مستقیم خورشید جایی که نور بصورت نیمه سایه بتابد نگه دارید. گیاه اسپاتی فیلوم یا سوسن صلح را در قسمت مرطوب و روشن خانه یا محل کار نگهداری کرده و از نور مستقیم خورشید آن را دور کنید.

در بین گیاهان آپارتمانی این تاک دنباله دار و خوش یمن، به دلیل مقاومت بالایی که در برابر شرایط نامساعد و در برابر آبیاری کم و یا بیش از حد دارد، لقب “پیچک شیطان” را بدست آورده است. بذر گیاهان دارویی نسبت به بذر سبزیجات به توجه بیشتری نیاز دارند چون بذر گیاهان دارویی ریز تر هستند و سطحی تر کشت می شوند، به این ترتیب با آبیاری نامنظم خیلی راحت از بین می روند. شفلراها رطوبت در خاک و برگهایشان را دوست دارند اما نقطه قوت آنها در سازگاری بالایشان در این است که حتی اگر بر حسب اتفاق چند روز مورد آبدهی قرار نگیرند و سطح خاکشان خشک شود هم باز میتوانند به خوبی رشد کنند و آسیب نبینند. از جمله مهمترین عواملی که در نگهداری و پرورش این گیاهان بایستی مدنظر قرار داده شود آبیاری، نور، ترکیب خاک مناسب، دما، رطوبت، کود و مبارزه با آفات است. برای این مورد، می توانید در مصرف خاک صرفه جویی کنید! قیمت تقریبی دستکش بافتنی که در تصویر اول مشاهده می کنید حدود 129 هزار تومان در سایت آمازون است ! تصویر گیاه نخل بامبو را در زیر مشاهده می کنید. برخلاف گیاهانی که در بالا نام برده شد، پیچک بهترین عملکرد خود را زیر نور مستقیم آفتاب از خود نشان میدهد.

در گذشته حیاط معمولا محفلی برای برگزاری مهمانیها، دورهمی های خانوادگی، عروسی و به طور کلی سرگرمی بوده است. فرمالدئید ماده ایست که تقریباً در تمام محیط های داخلی (مانند نئوپان، مبلمان و منسوجات) وجود دارد. همانطور که گفتیم چمنهای زینتی همیشه سبز هستند؛ مانند پامپاس ارغوانی، جگن، علف بره، بامبو، فاکستیل و پاپیروس. یکی از زیباترین گلهای آپارتمانی با برگهای سبز و مخملی است. علاوه بر این، رگههایی درخشان از رنگهای صورتی، قرمز و بنفش در زیباترین حالت بر روی برگهای این گیاه سایه زدهاند. علاوه بر حذف ترکیبات آلاینده در هوا، شاخ و برگ گیاه پیچک در خانه به کاهش کپک و بیماریهای قارچی کمک می کند.

آن ها جز گیاهان هوایی بوده و برخلاف سرخس، فیلودندرون، نخل و پیچک سوئدی در خاک معمولی رشد نمی کند و کاشتن آن در خاک معمولی بهترین راه برای از بین بردن گیاه است. برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه، خاک باید دارای زهکشی مناسب باشد. در مقابل، به دلیل پوسیدگی سریع و مقاومت کم چوب، هر 3 الی 4 سال یکبار باید اسکلت گلخانه را تعویض نمایید، که دردسرهای خاص خود را دارد. این گیاه بخاطر اصالت استوایی خود مستعد بیماری پوسیدگی ریشه است. گیاه فردوس مانند دیگر گیاهان گوشتی احتیاج به خاکی با زهکشی بالا و مناسب داردتا در صورتی که بستر خاک به دلیل ماندن بیش از حد آب سنگین شد ریشه هایش دچار مشکل نشوند.به خاطر اینکه این گیاه از لحاظ رشد سریع است در هر سال احتیاج به عوض نمودن گلدان و همچنین مقاوم کردن خاک دارد که در واقع بهترین خاک برای رشد بهتر گیاه فردوس استفاده از فرمول زیر می باشد. آنها گازهای سمی خانگی مانند بنزن، فرمالدئید و مونوکسید کربن را تجزیه و خنثی می کنند. او با تاکید بر اینکه گیاهان کلکسیونی علارغم قیمت بالا، مشتری زیادی هم دارند، اظهار میکند: ظرفیت برای ارتقای تعداد تولیدکنندگان در استان بسیار بالا است و افراد میتوانند وارد این حوزه شوند و با ارقام و واریتههای جدید فعالیت کنند.

بهترین محدوده دمایی برای گیاه پول چینی بین 13 تا 30 درجه سانتی گراد قرار دارد. پیشنهاد می کنیم گیاه جید را پشت پنجره آفتابی، ترجیحا رو به جنوب یا غرب قرار دهید و هنگامی که احساس کردید خاک گلدان خشک شده، آنرا آب دهید. ۲- به خاطر این که قلمه ریشه ای ندارد قادر به جبران آب تبخیر شده نمی باشد بنابر این بهتر است که از قرار دادن آن در معرض تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری کنیم. نرگس درختی را بهوسیله قلمه زدن یا خوابانیدن شاخههایش میتوان زیاد کرد. این به این دلیل است که فضای رطوبتی گلخانه و میزان نور مناسب یا موارد دیگر که میتوان آنها را در گلخانه خانگی فراهم نمود، در شرایط عادی برای گلها وجود ندارند. پیچک انگلیسی یکی از بهترین گیاهانیست که میتوان در خانه پرورش داد و همه جای خانه را با آن با طراوت و شاداب کرد. دمای بهینه پرورش گل عنکبوتی بین 17 تا 27 درجه سانتیگراد، و یکی از مقاومترین و ساده ترین گیاهان برای محلهای سرپوشیده میباشد.

پرورش دهندگان برای تولید روغن در طیف وسیعی از ارقام برگ و رنگ گل تنوع دادهاند. این گیاه ارقام مختلفی دارد. برخی از ارقام این گیاه قابلیت رشد تا 3 متر دارد. برخی متخصصان براین باورند که هر از گاهی برگهای گیاه را پاک کنید تا عاری از هرگونه گردو غبار گردد. با برگهای شمشیریمانند پیچخورده و خطوط راه راه، این گیاه را به بهترین گزینه برای میز کناری، طاقچه یا گوشهای مرتب تبدیل میکند. یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی که پرورش آنها کار آسانی بحساب می آید، گیاه گل عنکبوتیست. لیکن اگر خود اقدام به ازدیاد و پرورش گیاهانی که در منزل دارید نمائید ، با صرف مبلغ ناچیزی بابت گلدان و خاک می توانید تعداد فراوانی گل و گیاه از انواع گوناگون تولید نمائید .

اگر به گیاه آپارتمانی علاقه دارید این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.چرا که 25 گیاه آپارتمانی محبوب را به شما معرفی کرده ایم که به نور کم نیازمند هستند و طول عمرشان بالا است. سوسن صلح با برگ های براق اشکی شکل و گل های سفید خالص، یکی از محبوب ترین گیاهان خانگی است و یک گیاه عالی برای تمیز کردن هوای داخل خانه است. یکی دیگر از انتخابهای شما برای استفاده از گیاهی که توانایی تصفیه هوای خانه را داشته باشد گیاه مار-سانسوریا-زبان مادرشوهر است. رژلب های مدادی دارای انواع طیف رنگی گسترده ای هستند که نسبت به دو نوع رژلب دیگر ماندگاری کمتری دارند. بنابراین در مقابل کم آبی مقاوم است اما نیاز به رمای دائمی دارند.

علاوه بر زیبایی و جذابیت خیره کننده، درخت اژدها یا دراسینا یکی از موثرترین گیاهان برای جذب آلاینده های هوای خانه مانند تری کلرواتیلن (trichloroethylene) محسوب میگردد. از طرفی جاذ خیلی خوبی برای از بین بردن مواد شیمیایی مانند زایلن، فرمالدهاید و تلوئن محسوب میگردد. مصرف غذاهای زنده مانند آرتمیا و تنوع غذایی و پروتئین و مصرف ویتامین ها موجب افزایش دفعات زایمان و افزایش درصد موفقیت زایش میشود. یکی از کلاسیک ترین و اولین گزینه ها برای استفاده از گیاهان جهت تصفیه هوای آپارتمان گیاه عنکبوتیست. جهت آشنایی بیشتر پیشنهاد میکنیم مقاله معرفی گیاه پتوس را بخوانید. گل پتوس به محیطی مرطوب نیازمند می باشد. دکوراسیون داخلی نیازمند گیاهان آپارتمانی مقاوم است که آشیانتوس یکی از این گیاهان است. یکی دیگر از انتخابهایی که برای تصفیه هوای خانه در اختیار دارید، گیاه فیکوس بنجامین است. یکی دیگر از بهترین گزینه ها برای تصفیه هوای خانه، گیاه پول چینی است.

میگویند پژوهشهای صورت گرفته روی انسانهای افسرده نشان میدهد که گلها میتوانند تاثیر بسیاری بر درمانشان داشته باشند. فقط نور شدید خورشید تاثیر مخربی بر آنها دارد. این گیاه علاقه ای به نور مستقیم خورشید ندارد. نخل آرکا را در کنار پنجره های جنوبی یا غربی ساختمان به دور از نور مستقیم خورشید و وسایل گرمایی که ایجاد تنش دمایی میکنند نگه دارید. طبق مطالعات انجام شده، این گیاه آپارتمانی تحت آبیاری هفتگی در یک مکان سایه دار، یا طاقچه پنجره زمستانی بهترین رشد و بالندگی را از خود نشان می دهد. فقط یادتان باشد که باید آنها را در فضای کاملا روشن نگه دارید و آبیاری هفتگی را فراموش نکنید. این گیاه توانایی از بین بردن فرمالدئید موجود در هوا، اکسید نیتروژن، بنزن، زایلن و تری کلرواتیلن، همه مواد شیمیایی که اغلب در فرش های مصنوعی، چسب ها، رنگ ها و سایر یراق آلات داخلی یافت می شوند، بسیار موثر است.

زمان گلدهی آن بسته به گونه از بهار تا تابستان است.درصورت بیحال شدن و خشک شدن گل آن را از ته بچینید تا انٰرژی گیاه صرف امور دیگر رشد شود. اگر در گذشته نور زیاد باعث پژمرده شدن گیاهان تان شده است، علاقمندان آفتاب نظیر یوکا، جید و نخل دم اسبی را انتخاب کنید. زیرا هرچقدر تلاش کنید، برگ های پلاستیکی سبزشان، قهوه ای و پژمرده نخواهند شد. زیرا فراهم کردن رطوبت بالای محیط، کار آسانی نیست. زیرا که پرورش آن دشواری خاصی ندارد. این گیاه با بازه دماییهای متفاوتی سازگاری دارد؛ اما به طور کلی دمای ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتیگراد، بهترین دما برای پرورش این گیاه است. آب مقطر یا آب باران بهترین گزینه برای آبیاری این گیاه میباشد. بنابراین به جای آن از آب باران مقطر یا برداشت شده استفاده کنید. توجه کنید که نخل آرکا با فلوراید موجود در آب شرب شهری سازگار نیست. در این گیاهان بهتر است که از کود های که حاوی ازت کم و پتاس بالا مانند 36-11-3 استفاده کنید. از این رو پیچک را به گیاهی مفید برای فضاهای مرطوب مانند حمام یا حمام تبدیل می کند.

در این مقاله به بررسی و معرفی گیاهان زینتی همیشه سبز در خانه و خارج از بهترین گیاهان زینتی منزل پرداختیم. اگر به این گیاه آپارتمانی به وفور آبیاری کنید، یک گیاه همیشه سبز چینی خواهد ماند. در تمامی دنیا، این درخت مینیاتوری نمادی برای قدرت و امید است، و در اکثر مراکز انگیزشی و مشاوره به وفور دیده میشود. این علف نسبت به خشکی و سرما مقاوم بوده و به صورت بوته فشرده از برگ ها دیده می شود. دمای بین ۱۳ تا ۱۸ درجه برای نگهداری دیفن باخیا مناسب است، محیط نسبتا گرم را دوست دارد و سرما باعث ریزش برگهای پائینی گیاه میشود.

یک جذب کننده عالی از VOCs که اغلب در کفپوش ها، رنگ ها و چسب های تازه چیده شده یافت می شود، دی اکسید کربن می گیرد و در شب اکسیژن تولید می کند و به ویژه برای اتاق خواب ها ایده آل است. تیم The Joy of Plants می گویند: پیچک تری کلرواتیلن و بنزن را از هوا حذف می کند و به ویژه در حذف فرمالدئید خوب عمل میکند. آنها گیاهان عجیب و غریبی هستند که به ویژه در مکان هایی با آب و هوای گرم رشد می کنند. با این حال برخی مصرف خوراکی ژل را توصیه می کنند برای بهبود برخی از امراض که اصلا چنین چیزی مورد تایید نیست و توصیه نمی گردد. گوین فرید، مدیر برنامه باغبانی درمانی در NYU Langone ، توصیه می کند: “گیاهی را خریداری کنید که با سبک زندگی شما مطابقت داشته باشد”. اما اگر به دنبال شاخ و برگ هایی هستید که هیچ نوع مراقبتی احتیاج نداشته باشند، توصیه می کنیم که گیاهان مصنوعی را خریداری کنید. در ادامه شما را با گیاهان مناسب دیوار سبز آشنا می کنیم. اگر فرصت کافی برای آبیاری بیش از حد را دارید، پیشنهاد می کنیم نگهداری و پرورش این گیاه را امتحان کنید.