تغذیه در مینی بای پس

بدین ترتیب تعداد سلول های چربی در کودکانی که دارای اضافه وزن بالا هستند، سه برابر بیشتر از کودکانی است که دارای وزن نرمالی سایت flaviosyrup هستند. بعد از این که پزشک متخصص تشخیص داد که بدن بیمار آماده است که مرحله دوم تغذیه در مینی بای پس را انجام دهد، به این بیماران مصرف مواد غذایی پوره شده که دارای قوام و غلظت بالایی هستند را تجویز می نمایند. پرهیز از مصرف ذرت بو داده و همچنین بلال برای این گروه از بیماران نیز مناسب نیست. بیمارانی که جراحی بای پس معده را انجام داده اند، کمتر دچار برگشت اضافه وزن نسبت به جراحی های ( اسلیو معده ) و همچنین ( باندینگ معده ) قرار می گیرند. بیمارانی که این شیوه جراحی چاقی را برای کاهش وزن خود انتخاب کرده اند، باید بدانند که بعد از دو روز بستری در بیمارستان و همچنین هفت روز استراحت مطلق در منزل می توانند به محل کار خود برگشته و همچنین فعالیت های روزانه خود را آغاز نمایند. بعد از جراحی و سپری کردن دوران نقاهت بهتر است که بیماران کم کم فعالیت های ورزشی منظم و ساده را در برنامه روزانه خود قرار دهند. پزشک متخصص قبل از انجام جراحی، مصرف مواد غذایی و همچنین نوشیدن افراد را نیز کنترل می نمایند و علاوه براین مصرف بعضی از داروها را نیز موقتاً قطع کرده و به آن ها متذکر می شوند که کم کم به انجام فعالیت های فیزیکی و یا این که انجام ورزش های سبک و منظم بپردازند.

زیرا انجام این فعالیت های فیزیکی منظم از بروز اضافه وزن در آن ها جلوگیری می نماید. افرادی که فعالیت های ورزشی نا مناسبی را انجام می دهند، توده های عضلانی کاهش یافته و همچنین بافت چربی در بدن آن ها نیز به مراتب افزایش می یابد. انسولین برای هورمون رشد بافت چربی اثر گذاشته و باعث افزایش سلول های چربی می گردد و در نتیجه این امر سبب بالارفتن وزن و یا چاقی مفرط در افراد می شود. تشکیل بافت چربی جدید به خصوص در سال های نخست زندگی افراد خیلی سریعتر صورت می گیرد که این امر منجر به بالا رفتن میزان تعداد سلول های چربی و همچنین ذخیره چربی می گردد. علاوه براین، پرخوری بیش از حد افراد به صورت مداوم و بی توجهی به رژیم غذایی مناسب در این گروه از بیماران سبب شده که معده جدید این افراد به مراتب افزایش حجم پیدا کرده و به تدریج فرد با افزایش وزن مجدد همراه شوند. 1) هزینه متخصص بیهوشی 2) هزینه دستیاران جراح 3) هزینه مشاوره 4) هزینه جلسات و ویزیت های بعد از جراحی 5) هزینه باشگاه 6) پیروی از یک رژیم غذایی مناسب 7) استفاده از لباس های جدید 8) انجام آزمایش و سونوگرافی بعد از جراحی و خیلی از موارد دیگر، از عواملی هستند که بر روی هزینه جراحی مینی بای پس معده نیز تاثیر می گذارند.

یکی از مهمترین عواملی که باعث چاقی مفرط در افراد می شود را می توان به دریافت بیش از حد کالری اشاره کرد. در این شیوه معده بیمار را با کمک یک استپلر لاپاراسکوپی تقسیم می نمایند، بخش اعظمی از معده که قبلاً به مری متصل بوده است، بعد از جراحی مینی بای پس دیگر متصل نبوده و همین امر سبب شده که فرد مواد غذایی دریافت نکنند. در این مرحله بیماران باید از خوردن مواد غذایی که ذکر می نماییم نیز خودداری نمایند زیرا هضم این سری از مواد غذایی برای این گروه از بیماران سخت و دشوار است. افرادی که به دلیل چاقی مفرط دچار افزایش وزن شده اند و تمامی روش های کاهش وزن را انجام داده اند و به نتیجه مطلوبی نرسیده اند، طبق نظر جراحان متخصص برای این گروه از بیماران که کاندیدای مناسب برای انجام جراحی مینی بای پس معده هستند، این شیوه جراحی لاغری را پیشنهاد می نمایند.

بهتر است بدانید از نظر جغرافیایی، محل هایی که در مناطق شمالی شهر تهران قرار گرفته اند، به مراتب هزینه بیشتری را نسبت به مناطق جنوبی شهر از بیماران دریافت می نمایند. اما در صورتی که بدن قادر نباشد تا لپتین را به اندازه کافی تولید نماید و یا این که گیرنده آن ها در نتیجه جهش نسبت به هورمون تحت تاثیر قرار بگیرد، سبب می شود که تنظیمات عادی در ارتباط با دریافت مواد غذایی به طور کامل حذف گردیده و شخص به تدریج دچار اضافه وزن و یا چاقی مفرط شود. طبق نظر متخصصین تغذیه، آقایان باید روزانه حدود دو هزار و پانصد کالری مواد غذایی مناسب دریافت نمایند و همچنین بانوان نیز برای انجام فعالیت های روزانه خود نیاز به دریافت دو هزار کالری در طی روز نیاز دارند. یکی از نکات مهم اختصاص به میزان آب مصرفی دارد، به این ترتیب که به منظور جلوگیری از کمبود آب بدن بهتر است که روزانه هر فرد شصت و چهار اونس مایعات مصرف نماید.

یکی از اهدافی که فرد بعد از جراحی معده باید دنبال نماید، این است که فرد باید عادت به خوردن حجم کمی از مواد غذایی نماید تا به تدریج معده ی آن ها نسبت به قبل کوچکتر شود و همچنین مواد غذایی مصرفی را نیز هضم نمایند. به طوری که تحقیقات نشان داده است که بیماران بعد از کاهش وزن داروهای مصرفی خود را قطع کرده اند. جراحان متخصص با انجام این شیوه جراحی، معده بیماران را تا حد امکان کاهش می دهند که این امر به تدریج سبب می شود که فرد با خوردن مقدار کمی مواد غذایی احساس سیری کرده و در یک بازه زمانی کوتاه با کاهش وزن همراه باشند. مصرف آب ( V8 ) و همچنین مواد غذایی کودک که جامد نیستند نیز برای این دوران گزینه مناسبی بوده است که بیماران می توانند از آن استفاده نمایند. بعد از این که جراح متخصص وضعیت جسمی بیمار را مورد ارزیابی و بررسی قرار دادند و تشخیص دادند که فرد آمادگی مصرف مواد غذایی را دارد، می توانند اقدام به مصرف مواد غذایی نرم که به راحتی جویده می شود، نمایند. هدف از یک تغذیه در مینی بای پس قبل و بعد از جراحی سبب شده که معده ی این بیماران نسبت به قبل کوچکتر و همچنین از مواد غذایی کم کالری و سالم تری نیز استفاده نمایند.

بعضی از بیماران به بیماری های متعددی مبتلا هستند که نتوانسته اند برای کاهش وزن خود از سایر جراحی های لاغری استفاده نمایند که این عامل سبب می شود تا قیمت و همچنین هزینه های جانبی جراحی بای پس معده به مراتب نیز افزایش پیدا کند. زیرا این جراحی نسبت به سایر جراحی های دیگر که برای کاهش تجمع چربی های انباشته در بدن مورد استفاده قرار می گیرد، عوارض کمتری را به همراه دارد. رژیمی که پزشک متخصص تغذیه قبل از انجام جراحی برای بیماران تهیه می نماید، با هدف کاهش میزان تجمع چربی های موجود در کبد و همچنین اطراف آن است که به بیماران متذکر می شوند. جراح متخصص در این ملاقات های حضوری به بیماران متذکر می شوند که در طی شش هفته اول بعد از انجام جراحی، از بلند کردن اجسام سنگین که باعث فشار زیاد بر روی معده و یا این که سبب کشیدگی معده جراحی شده می گردد نیز خودداری نمایند. به این ترتیب ملاقات ها و قرارهای پیگیری که بین بیمار و جراح متخصص صورت می گیرد، سبب می شود که تمامی نکات الزامی و ضروری که برای سلامتی بدن بیماران مناسب است را جراح متخصص به بیماران خود متذکر شوند.

بررسی و ارزیابی بیماران بعد از جراحی مینی بای پس معده امری ضروری است زیرا با پیگیری های جراح متخصص، کمبودهای غذایی که در بدن بیماران همراه است و همچنین اطمینان پزشک از کاهش وزن بیمار، بیماران باید ماهانه به صورت مرتب به جراح متخصص خود مراجعه نمایند. به همین دلیل زمان انجام این جراحی نیز نسبت به سایر جراحی های دیگر ساعت ها زمانبر است تا جراحان به صورت دقیق عمل را با موفقیت انجام دهند. به این ترتیب فردی که دارای والدینی با اضافه وزن بالا هستند، بالاترین شانس را برای مبتلا شدن به چاقی مفرط نسبت به سایر افراد دیگر دارند. یکی از نکات مهم در رعایت رژیم غذایی بیماران این است که از مواد غذایی و همچنین نوشیدنی هایی استفاده نمایند که دارای کالری کم و همچنین چربی کم برخوردار هستند و علاوه براین دارای قند کمتری نیز هستند. 11) بیمارانی که بعد از خوردن مواد غذایی دچار استفراغ می شوند و یا بیمارانی که اسهال هستند نیز باید به پزشک متخصص خود مراجعه نمایند.

4) در صورتی که تخلیه برش های ایجاد شده در طی سه تا پنج روز کاهش پیدا کند و به تدریج بیشتر شود، این بیماران باید سریعاً به پزشک متخصص خود مراجعه نمایند. به طور مثال یکی از عوامل ژنتیکی در چاقی را می توان به نقص مادرزادی لپتین اشاره کرد که در اثر جهش های ژن مربوط به لپتین ایجاد می شود. یکی از عوامل تاثیرگذار در هزینه جراحی بای پس معده را می توان به محل جراحی اشاره کرد. علت این که جراحان متخصص جراحی مینی بای پس معده را برای بیماران پیشنهاد می کنند چیست؟ همچنین در مورد عوامل چاقی، شیوه جراحی مینی بای پس و مراقبت های قبل و بعد از جراحی توضیحات کامل و جامعی را برای شما عنوان نماییم. بنابراین بیماران بعد از گذشت چهار ماه از جراحی بای پس معده، می توانند مانند قبل تمامی مواد غذایی مورد نیاز بدن را میل نمایند اما باید در زمان مصرف آن ها کلیه دستورالعمل های پزشکی را که جراح متخصص برای آن ها متذکر شده است را رعایت نمایند. مواد غذایی سالم بعد از جراحی مینی بای پس معده که بیماران اجازه مصرف آن را دارند نام ببرید؟

عوامل اصلی که سبب اضافه وزن در افراد می شود را نام ببرید؟ نکاتی کلیدی را که جراحان متخصص بعد از انجام جراحی به بیماران متذکر می شوند را نام ببرید؟ کلیه موارد ذکر شده از نکاتی هستند که بیماران بعد از جراحی و تغذیه در مینی بای پس معده باید به آن توجه نمایند. 8) بیمارانی که بعد از جراحی مینی بای پس معده با سرفه های شدید همراه هستند. بیماران با پیروی از تمامی توصیه های پزشکی توانسته اند تا در این مدت بخش زیادی از چربی های انباشته شده در بخش شکم را از دست بدهند. به منظور جلوگیری از کمبود آب بدن بهتر است که بیماران بعد از جراحی، مصرف کافئین روزانه خود را تا حد زیادی کاهش دهند. به صورتی که تا چهل و دو روز بعد از انجام جراحی بای پس معده بتوانند روزانه بین نیم ساعت تا چهل وپنج دقیقه پیاده روی نمایند. 2) در صورتی که زخم بیماران بعد از جراحی بزرگتر و یا عمیق تر شده باشد نیز باید به متخصص مراجعه نمایند.

جراح متخصص به بیماران توصیه می نمایند که حداقل چهار بار در طی روز برای رسیدن به وزن ایده آل و همچنین ثبات وزن خود پیاده روی نمایند. یکی از موارد مهمی که متخصصین به بیماران متذکر می شوند، این است که در زمان نشستن پی در پی و پشت سرهم، مکان خود را تغییر دهند. همچنین به جای ایستادن به صورت مداوم قدم بزنند، پیروی از تمامی این راهکارها سبب جلوگیری از لخته شدن خون در پای بیماران می گردد. این اختلالات بیشتر به صورت الکتریکی، بیوشیمیایی و یا ساختاری نمایان می شود که در نهایت منجر به بروز بعضی از نشانه ها در فرد می گردد. 1) تخم مرغ آب پز نرم 2) گوشت خرد شده 3) ماهی سفید پخته شده 4) گوشت مرغ 5) پنیرکلم 6) غلات پخته شده و یا خشک 7) برنج کته 8) کنسرو میوه ها و یا میوه های تازه نرم بدون دانه نظیر گلابی و همچنین هلو 9) سبزیجات پخته شده بدون پوست؛ از مواد غذایی گرمی هستند که بیماران بعد از جراحی می توانند مصرف نمایند. بیمارانی که سیگار و یا تنباکو مصرف می نمایند، بهتر است که به مدت دو هفته قبل از انجام جراحی مینی بای پس معده آن را ترک نمایند تا با انجام جراحی دچار عارضه و یا مشکل نشوند.

3) مصرف پروتئین ها نظیر: ( ماست، ماهی سفید( تیلاپیا،خرچنگ )،( مصرف پنیر، گوشت گاو، مرغ، بوقلمون، تخم مرغ خرد شده) از پروتئین هایی هستند که این گروه از بیماران می توانند در این دوره با تشخیص پزشک متخصص خود مصرف نمایند. 1) افرادی که شاخص توده بدنی آن ها بین سی و پنج تا سی و نه و نهصد کیلوگرم است و در گروه افراد چاق دسته بندی می شوند، کاندیدای مناسبی برای انجام این جراحی معده هستند. این گروه از افراد مسلماً دچار اضافه وزن می شوند. در این مرحله پزشکان متخصص تغذیه، برای تغذیه در مینی بای پس معده در این گروه از بیماران استفاده از غذاهای جامد را مجدداً تکرار می نمایند. پزشکان متخصص تغذیه به بیماران خود متذکر می شوند که زمانی جراحی مینی بای پس اثر گذارتر است که فرد بعد از جراحی، تغذیه در مینی بای پس معده و همچنین به فعالیت های ورزشی مناسب بپردازد تا از این طریق در یک بازه زمانی کوتاه به نتیجه مطلوب برسد. در این نوع جراحی، جراح متخصص از روش جراحی لاپاراسکوپی استفاده می نماید و از طریق برش های ایجاد شده لوله هایی را که در بخش بالایی آن ها دوربین قرار گرفته است را وارد شکم بیمار می نمایند تا تصویر بخش داخلی به طور کامل مشاهده شود.

پیروی از یک رژیم غذایی مناسب سبب می شود که از عوارضی که ممکن است، بعد از جراحی برای بیماران ایجاد شود نیز جلوگیری گردد. به منظور این که پزشک متخصص تغذیه تشخیص دهد که این شیوه جراحی برای بیماران مناسب است، در اولین اقدام باید مراحل پزشکی متعدد را برای بیماران انجام دهند. بعد از این مدت با اجازه و تشخیص پزشک متخصص تغذیه می توانند از یک رژیم سالم و همچنین متعادل در برنامه غذایی خود استفاده نمایند. 3) بیمارانی که به بیماری های دیابت نوع دو، آپنه خواب و همچنین فشارخون بالا نیز مبتلا هستند، می توانند از این جراحی برای کاهش وزن خود استفاده نمایند. بهتر است بدانید که لپتین به دو صورت تولید می شود: 1) در سلول های چربی 2) در جفت. نکته مهم این است که در این دوره که مواد غذایی به صورت پوره هستند، پزشکان به بیماران متذکر می شوند که نوشیدن مایعات زمان خوردن مواد غذایی اشکالی ندارد.

این بیماران می توانند از ماست و یا مواد غذایی پوره شده که به عنوان یک رژیم غذایی خالص به حساب می آید نیز استفاده نمایند. بعد از جراحی، پزشک متخصص آزمایش های متعددی را به منظور اطمینان از وضعیت جسمی بدن بیماران تجویز می نماید. اما باید به تمامی دستورالعمل های پزشکی که جراح متخصص برای آن ها متذکر شده اند نیز پیروی نمایند. البته باید هر کدام از این میوه ها را به مقدار کم میل نمایند. پیروی از تمامی نکات مهم و اساسی تغذیه در مینی بای پس معده قبل و بعد از انجام جراحی به بیمار کمک می کند که از بروز حالت تهوع و همچنین یبوست بعد از جراحی نیز جلوگیری نماید. زیرا انسداد روده ها باعث درد معده و همچنین حالت استفراغ و تهوع در بیماران می گردد. موارد ذکر شده از اهدافی است که بیماران با انجام این جراحی معده دنبال می نمایند تا به وزن ایده آل و مناسب خود که سال ها آرزو داشتند، برسند. به عنوان مثال یکی از فاکتورهای اصلی در چاقی را می توان به تماشا کردن تلویزیون اشاره کرد، به این دلیل که فرد در معرض تبلیغات غذایی و همچنین نوشیدنی های متنوع قرار گرفته و همین امر سبب شده که تا حد زیادی نسبت به چیزی که افراد میل می نمایند، تاثیر گذاشته و به تدریج سبب بالا رفتن وزن آن ها گردد.