جدیدترینهای «صادرات رب گوجه فرنگی»:

در این نامه آمده است: صادرات رب گوجه فرنگی در احجام مختلف از جمله رب اسپنیک با رعایت سایر ضوابط و مقررات مربوطه تا پایان مهر ماه بلامانع است. از ابتدای سال، مجوز طولانی مدتی برای صادرات رب گوجه فرنگی صادر نشده اما با توجه به ثبات نسبی بازار، به شکل ماهانه مجوز صادرات رب گوجه تمدید شده است. به صورت مستقیم و یا با واسطه صادر میشود. مذاکرات برای ورود مستقیم و گسترده تشکلها در بازار سایر کشورهای هدف در دست اقدام است. بر اساس مصوبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ کارگروه ستاد تنظیم بازار صادرات رب گوجه فرنگی تا پایان فروردین ۱۴۰۰ را تمدید کرد. وزارت صنعت، معدن و تجارت صادرات رب گوجه فرنگی در احجام مختلف را تا پایان مهرماه ۹۹ بلامانع اعلام کرد. به گزاش خبرگزاری فارس، سعید عباسپور مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت در نامهای به گمرک ایران موضوع بلامانع بودن صادرات رب گوجه فرنگی در احجام مختلف تا پایان مهرماه ۹۹ را اعلام کرد.

آفتابنیوز : سید محمد میررضوی علت افزایش قیمت رب گوجه را افزایش قیمت مواد عنوان کرد و گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در شیراز ۲۷۰۰، در مشهد ۲۴۰۰ و در کرمانشاه ۲۵۰۰ تومان است. سید محمد میررضوی در گفتوگو با ایسنا، علت افزایش قیمت رب گوجه را افزایش قیمت مواد عنوان کرد و گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در شیراز ۲۷۰۰، در مشهد ۲۴۰۰ و در کرمانشاه ۲۵۰۰ تومان است. دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه کمبودی در تولید رب گوجه نداریم گفت: بخش عمدهای از رب تولیدی، به روسیه و سایر کشورهای متقاضی صادر میشود. محمد میررضوی در گفتوگویی از تولید سالانه ۶۰۰ هزار تن رب گوجه خبر داد و اظهار کرد: معمولا ۳۵ درصد تولید کشور صادر میشود. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش ارائه شده از سوی این سازمان، به گمرک اعلام شده که صادرکنندگان رب گوجه فرنگی مجاز هستند تا پایان ماه جاری، محصولات خود را به کشورهای خارجی صادر کنند.

براساس آمارهای رسمی سال گذشته ۴ میلیون و ۵۸۴ هزار دلار ربگوجه و بیش از ۱۱۲ هزار دلار گوجهفرنگی تازهخوری از گمرکات فارس صادر شده است. به گزارش خبرگزاری شبستان، بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار، صادرات رب گوجهفرنگی در بستهبندی و احجام مختلف با رعایت ضوابط و مقررات صادرات و واردات تا پایان دیماه بلامانع است. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری آنا، نیمه دوم سال ۹۷ بود که قیمت رب گوجه فرنگی ناگهان رشد چشمگیری پیدا کرد و قیمت هر قوطی رب در قاطعی تا ۲۴ هزار تومان افزایش یافت اما پس از مدتی این افزایش قیمت فروکش کرد و تقریبا قیمت به روال منطقی برگشت. میر رضوی با اشاره به افزایش ۳۵ درصدی دستمزدها، افزایش حدود ۶۰ درصدی قیمت قوطی، درب ایزی اپن، کارتن، نایلن و شیشه، اظهار کرد: قیمت سایر کنسروها نیز به تبع همین شرایط مانند افزایش قیمت لوبیا، نخود فرنگی و غیره افزایش یافته است. آفتابنیوز : سید محمد میررضوی با بیان اینکه دلیل افزایش قیمت رب گوجه فرنگی افزایش قیمت مواد اولیه، بستهبندی و سایر ملزومات تولید است، اظهار کرد: به طور کلی در سال جاری به دلیل کاهش بارندگی، برداشت گوجه فرنگی کم بود که منجر به افزایش قیمت آن شد.

وی با اشاره به ظرفیت بالای این شهرستان در تولید رب گوجه فرنگی بیان کرد: با توجه کثرت واحدهای صنایع تولیدی مازاد محصولات، زمینه صادرات برای این محصول را به خوبی فراهم کرده است. اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سعید عباسپور مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامهای به گمرک ایران موضوع بلامانع بودن صادرات رب گوجه فرنگی در احجام مختلف تا پایان مهرماه 99 را اعلام کرد. اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مشاهدات بازار کالاهای اساسی نشان از آن دارد که فعلاً روند افزایش قیمت ها در اکثر کالاهای اساسی متوقف شده و بازار شاهد نوسان قیمتی در کالاهای اساسی نبوده است. به گزارش تسنیم، علی اکبر شامانی مدیر کل دفتر صادرات گمرک با ارسال نامه ای به کلیه گمرکات اجرایی بلامانع بودن صادرات رب گوجه فرنگی در احجام مختلف از جمله رب اسپتیک( بشکه های ) تا پایان مهرماه 99 را ابلاغ کرد. صراط: سعید عباسپور مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات در نامهای به شامانی مدیرکل دفتر صادرات گمرک جمهوری اسلامی ایران صادرات رب گوجه فرنگی تا پایان ماه جاری را بلامانع اعلام کرد.

سید محمد میررضوی علت افزایش قیمت رب گوجه را افزایش قیمت مواد عنوان کرد و گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در شیراز ۲۷۰۰، در مشهد ۲۴۰۰ و در کرمانشاه ۲۵۰۰ تومان است. ساعت 24-دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران با بیان اینکه با توجه به تولید کافی رب گوجه فرنگی، افزایش قیمت گوجهفرنگی و صادرات رب گوجه فرنگی تاثیری در قیمت این محصول ندارد، گفت: تولیدکنندگان این محصول درخواست دارند لغو ممنوعیت صادرات رب گوجه فرنگی تمدید شود. پیشتر هم صادرات رب اسپتیک (نه فله) تا پایان آبان ماه آزاد شده بود و تولیدکنندگان درخواست کرده بودند که لغو ممنوعیت صادرات رب گوجه فرنگی تمدید شود، چراکه از طرفی در حال حاضر دولت به ارز نیاز دارد و از طرف دیگر حفظ مشتری صادراتی راحت نیست و در صورت وقفه افتادن بین فروش محصول، مشتری از دست میرود که به زیان تولید کننده و کشور است. دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران از حذف تن ماهی از سفره اقشار متوسط و ضعیف در پی حذف ارز دولتی برای این محصول و افزایش ۶۰ درصدی قیمت رب گوجه فرنگی به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه به ویژه افزایش بیش از ۱۰۰۰ تومانی قیمت گوجه فرنگی خبر داد و ابراز امیدواری کرد که این افزایش قیمت بیشتر نشود، چرا که با این روند کاهش تولید گوجه فرنگی به دلیل خشکسالی، احتمال افزایش قیمت مجدد وجود دارد.

وی افزود: نوشابه نسبت به مدت مشابه سال قبل تاکنون افزایش قیمت بیش از صد درصد داشته و رب گوجهفرنگی نیز امسال طی چهار مرحله، ۵۹ درصد افزایش قیمت داشته است. محمدتقی منوچهری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اکنون مجوز صادرات رب گوجه فرنگی تا پایان دی ماه تمدیده شده که انتظار میرود این زمان تا پایان سال تمدید شود. مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت افزود: این تصمیم در راستای تسهیل و کمک به ادامه روند تولیدات داخلی و فعالیت کارخانجات صنایع تبدیلی بوده که در نامهای به گمرک اعلام شده است. در این نامه آمده است: به پیوست تصویبنامه شماره ۶۰.۱۹۲۱۱۲ مورخ ۱۳۹۹.۸.۱۰ معاون محترم بازرگانی داخلی وزارت متبوع و نامه شماره ۹۹.۵۰۰.۴۷۲۲ مورخ ۱۳۹۹.۸.۶ معاونت توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی – وزارت جهاد کشاورزی در خصوص «صادرات رب گوجه فرنگی» ارسال و به اطلاع میرساند: صادرات رب گوجه فرنگی در بسته بندی و احجام مختلف با رعایت سایر ضوابط و مقررات مربوطه تا پایان آبان ماه جاری بلامانع است. به گزارش تابناک، سرپرست دفتر بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: قرارداد فروش و صادرات یک هزار و ۱۵۰ تن رب گوجه فرنگی اسپتیک (ضدعفونی شده) متعلق به اتحادیه مرکزی تعاونیهای روستایی و کشاورزی به کشور روسیه نهایی شد.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، سعید عباسپور، مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت، در نامهای به گمرک ایران موضوع بلامانع بودن صادرات رب گوجه فرنگی در احجام مختلف تا پایان مهرماه ۹۹ را اعلام کرد. به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی، صادرات رب و گوجه فرنگی این استان نیازمند روان سازی است تا از این طریق بازار فروش این محصول رونق دوچندان به خود بگیرد. به گزارش ایسنا، در یکی از جلسات اخیر ستاد تنظیم بازار درخواست سازمان توسعه تجارت ایران در خصوص تمدید مهلت صادرات رب گوجه فرنگی مطرح شده که ستاد تنظیم بازار با آن موافقت کرده است. کمبود گوجه فرنگی عامل اصلی افزایش قیمت رب است. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سید محمد میررضوی ، با بیان اینکه دلیل افزایش قیمت رب گوجه فرنگی افزایش قیمت مواد اولیه، بستهبندی و سایر ملزومات تولید است، اظهار کرد: به طور کلی در سال جاری به دلیل کاهش بارندگی، برداشت گوجه فرنگی کم بود که منجر به افزایش قیمت آن شد. پیشتر هم صادرت رب اسپتیک (نه فله) تا پایان آبان و آذر ماه آزاد شده بود و تولیدکنندگان درخواست کرده بودند که لغو ممنوعیت صادرات رب گوجه فرنگی تمدید شود، چراکه از طرفی در حال حاضر دولت به ارز نیاز دارد و از طرف دیگر حفظ مشتری صادراتی راحت نیست و در صورت وقفه افتادن بین فروش محصول، مشتری از دست میرود که به زیان تولید کننده و کشور است.

به گزارش ایسنا به نقل از جهاد کشاورزی فارس او با بیان اینکه در مرودشت ۱۱۳ واحدصنایع تبدیلی با مجوز جهاد کشاورزی وجود دارد، عنوان کرد: این شهرستان مقام اول تولید رب گوجه در استان فارس را داراست. سرپرست دفتر بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: قرارداد فروش و صادرات یک هزار و ۱۵۰ تن رب گوجه فرنگی اسپتیک (ضدعفونی شده) متعلق به اتحادیه مرکزی تعاونیهای روستایی و کشاورزی به کشور روسیه نهایی شد. قاسمعلی حسنی در گفتوگو با میزان، در خصوص وضعیت بازار مواد غذایی، گفت: آخرین افزایش قیمت در بازار مواد غذایی مربوط به نوشابه و رب گوجهفرنگی است. این مجوز در حالی صادر شده که در سالهای گذشته با توجه به تغییر فصلی در بازار گوجه و افزایش ناگهانی قیمت این محصول در بازار، وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت، مجبور به ممنوعیت دورهای صادرات گوجه و رب گوجه فرنگی شدهاند. وی همچنین دلیل افزایش قیمت اخیر گوجهفرنگی را تغییر فصل عنوان کرد و گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما، گوجه فرنگی حتی در نقاط معتدل هم رشد نمیکند که منجر به افزایش قیمت آن شده است. دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران گفت: نوشابه نسبت به مدت مشابه سال قبل تاکنون افزایش قیمت بیش از صد درصد داشته و رب گوجهفرنگی نیز امسال طی چهار مرحله، ۵۹ درصد افزایش قیمت داشته است.

بیشتر بخوانید: بازار میوه در آستانه شب یلدا؛ هندوانه هزار و ۵۰۰ تومان، انار فوقسوپر ۲۰ هزار تومان این تصمیم در پی درخواست سازمان توسعه تجارت ایران و در راستای تسهیل و کمک به ادامه روند تولیدات داخلی و فعالیت کارخانجات صنایع تبدیلی بوده که در نامهای به گمرک اعلام سایت flaviosyrup شده است. قیمت رب گوجه فرنگی در بازار در حالی سیر صعودی دارد که ۲۰ روز پیش هر قوطی رب گوجه ۸۰۰ گرمی ۳۵ تا ۳۸ هزار تومان بود. در این روش صادرات که ارزش افزوده کمی برای کشورمان دارد رب گوجه فرنگی در بشکه های آبی رنگ اسپتیک در وزن 230 کیلو گرم ریخته و صادر می شود تا کشور مقصد خود اقدام به بسته بندی برای مصرف کننده کند. صادرات رب گوجه فرنگی تا چه زمانی آزاد است؟ صادرات رب گوجه فرنگی در احجام مختلف تا پایان مهرماه ۹۹ بلامانع اعلام شد. در این نامه که در تاریخ ۴ تیر ماه صادر شده، آمده است: صادرات رب گوجه فرنگی در احجام مختلف از جمله رب اسپنیک با رعایت سایر ضوابط و مقررات مربوطه تا پایان مهر ماه بلامانع است. اخبار اقتصادی- در این نامه که در تاریخ ۴ تیر ماه صادر شده، آمده است: صادرات رب گوجه فرنگی در احجام مختلف از جمله رب اسپنیک با رعایت سایر ضوابط و مقررات مربوطه تا پایان مهر ماه بلامانع است.

به گزارش افکارنیوز، سعید عباسپور مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات در نامه ای به شامانی مدیرکل دفتر صادرات گمرک جمهوری اسلامی ایران صادرات رب گوجه فرنگی تا پایان ماه جاری را بلامانع اعلام کرد. به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو براساس مصوبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ کارگروه ستاد تنظیم بازار صادرات رب گوجه فرنگی تا پایان فروردین ۱۴۰۰ را تمدید کرد.در این مصوبه آمده است بنا به درخواست سازمان توسعه تجارت ایران (نامه شماره ۹۹.۱۰۰.۳۵۴۰۴) مورخ ۹۹.۱۰.۲۰ و وزارت جهاد کشاورزی در خصوص تمدید مهلت صادرات رب گوجه فرنگی در جلسه طرح و صادرات رب گوجه فرنگی در احجام و بسته بندی مختلف (مطابق شرایط قبلی) تا پایان فروردین ماه ۱۴۰۰ تمدید شد. ایسنا/فارس مسئول صنایع غذایی مدیریت جهاد کشاورزی مرودشت با اشاره به پیشتازی این شهرستان در زمینه صادرات محصولات غذایی از صادرات ده هزار و ۷۱۰ تن رب گوجه فرنگی، شوری و ترشی با ارزش بیش از یکصد و بیست میلیارد تومان به کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی خبر داد.