جزئیات برنامه جامع سلامت غذای کشور – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن یزدان‌پناه، با اشاره به اینکه برنامه جامع سلامت غذای کشور با هدف تضمین اصالت، سلامت و کیفیت غذا در حال اجرا است، افزود: این برنامه با همکاری سازمان غذا و دارو، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز همکاری‌های تحول پیشرفت ریاست جمهوری و مرکز تحقیقات سلامت غذای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (به عنوان بخش تحقیق و توسعه برنامه) پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه جامع سلامت غذای کشور با سه محور شناسایی اصالت، سلامت و کیفیت غذا با استفاده از جدیدترین فناوری‌ها اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: برای همسو شدن با استانداردهای روز جهانی قراردادهایی با معتبرترین مراکز علمی پژوهشی اروپا به امضا رسیده است.

یزدان‌پناه ادامه داد: دانشگاه واخنینگن هلند به عنوان برترین دانشگاه جهان در حوزه کشاورزی و محیط زیست، آزمایشگاه مرجع کنترل غذای وزارت کشاورزی مجارستان و آژانس بهداشت و سلامت غذای کشور اتریش از جمله مراکزی هستند که در راستای ارتقای پژوهش‌ها و دسترسی به آخرین روش‌های بررسی اصالت، سلامت و کیفیت غذا در برنامه جامع سلامت غذای کشور با دانشگاه همکاری می‌کنند.

یزدان‌پناه با تاکید بر دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در زمینه اصالت، سلامت و کیفیت غذای سالم، خاطرنشان کرد: اجرای این طرح ملی تا سال ۱۴۰۴ با همکاری سازمان غذا و دارو، مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز تحقیقات سلامت غذای دانشگاه ادامه خواهد یافت.


منبع: https://www.mehrnews.com/news/5610550/%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1

رئیس مرکز تحقیقات سلامت غذای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه اصلی‌ترین برنامه‌های در دستور کار برنامه جامع سلامت غذای کشور را تبیین کرد و گفت: فاز سوم این برنامه با بهره‌گیری از همکاری‌های بین المللی و جدیدترین روش‌های روز دنیا در راستای مدیریت سلامت غذا، کنترل، مدیریت و پیشگیری از سموم و آلاینده‌ها در غذا و ارتقای فرهنگ سلامت غذا ادامه خواهد یافت.

رئیس مرکز تحقیقات سلامت غذای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از اجرای فاز سوم پروژه جامع سلامت غذای کشور خبر داد و گفت: بنا به درخواست سازمان غذا و دارو، فاز سوم این برنامه به زودی آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه این برنامه ملی ۱۶ ساله از ۱۳۹۳ آغاز شده است، ادامه داد: تا به امروز دو فاز از این پروژه اجرا شده است.

یزدان‌پناه با تاکید بر اینکه تلاش‌های دانشگاه، سازمان‌ها و نهادهای ذی ربط در برنامه عملیاتی مذکور منجر به ارتقای کیفیت غذای مصرفی مردم و ارتقای صادرات مواد غذایی خواهد شد، ادامه داد: بی شک امروز نسبت به هفت سال پیش روش‌ها و تکنیک‌های متنوع‌تری برای بررسی و پایش یکپارچگی غذا در اختیار داریم.

یزدان‌پناه با تاکید بر اهمیت برنامه‌های مترقی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان دانشگاه نسل سوم، اضافه کرد: هدف اصلی این است که این فناوری‌ها ضمن ارتقای سلامت غذا در جامعه، در اختیار صنعت غذا قرار گیرد و در ادامه این دانش و فناوری به کشورهای همسایه نیز صادر شود.

به گفته وی، جدیدترین فناوری‌های روز دنیا برای شناسایی اصالت، کیفیت و سلامت غذا به مرور به کشور وارد و بومی‌سازی شده است و این روند در فاز سوم به خصوص در بخش روش‌های غربالگری شناسایی اصالت، کیفیت و سلامت غذا ادامه خواهد یافت.