حمل و نقل دریایی چیست؟ انواع حمل و نقل دریایی نوین تجارت محترم | transemartlogistics

در حقیقت ابتدا کشتیرانی کالا را تحویل می گیرد و کانتینر ها در کشتی بارگیری می شود. پس از انجام خدمات THC و جدا شدن کشتی از اسکله این بارنامه در سه برگه صادر می شود. مدت زمانی که طول می کشد تا حمل و نقل دریایی بین المللی به مقصد برسد به عوامل مختلفی بستگی دارد.

  • به عنوان مثال، بارهایی مانند نفت و بنزین، که با روش‌های دیگر همچون حمل هوایی قابل جابجایی نیستند، را باید با کشتی منتقل کرد.
  • خدمات حمل و نقل با اعماق دریا به معنای حمل و نقل بین قاره ای با عبور از اقیانوس ها ، پوشش مسافت های طولانی و استفاده از کشتی های بزرگ است.
  • در این صورت شما میتوانید از کانتینر اشتراکی بهره مند شوید که در عین حال بار شما با بارنامه و بیمه جدا و به صورت تفکیک شده ارسال میشود.
  • حمل دریایی کوتاه عموما برای کالاهایی به کار می رود که حجم کمتری دارند و طبیعتا نرخ بار آن ها با حمل دریایی عمیق متفاوت است.
  • یک کشتی تفریحی در چندین بندر متوقف می‌شود و این امکان را به شما می‌دهد که در یک سفر از چند منطقه دیدن کنید.
  • امیدوارم پس از مطالعه این مقاله اطلاعات کامل و جامعی در خصوص باربری دریایی و نکات مهم در هنگام حمل از طریق دریا را در اختیار شما قرار داده باشیم.
کشتی‌ها می‌توانند محموله‌های خطرناک را با خیال راحت و بدون هیچ مشکلی حمل کنند. خدمه کشتیرانی برای جابجایی چنین محمولاتی به‌خوبی آموزش‌دیده‌اند و مقرراتی برای اطمینان از ایمنی محموله کشتی و محیط‌زیست دارند. کانتینرها برای امنیت بیشتر به‌خوبی مهروموم‌شده‌اند و اعضای خدمه به‌طور مرتب محموله را در مسیر شرکت ترنس مارت لجستیک حمل، بازرسی می‌کنند. محصولاتی که قرار است وارد بازارهای جهانی شوند باید به نحوی باشد که بتواند مشتری را به خود جذب کند. کسب و کار شما زمانی حرفه ای خواهد شد که بتوانید یک بسته بندی درست و اصولی را انجام دهید. یکی از نکاتی که در بسته بندی محصولات باید لحاظ شود، بهترین و مقاوم ترین بسته بندی متناسب با نوع محصول، جایگاه بار در کشتی و … است.

از لحاظ اقتصادی، حمل و نقل دریایی از قیمت نسبتا کمتری با توجه به میزان باری که جا به جا می شود، برخوردار است. هم چنین ایمنی این نوع روش حمل و نقل از سایر روش ها با توجه به شرایط حمل و نقل آبی بیش تر است. تنها عیب این نوع روش حمل و نقل چیزی نیست جز مدت زمان انتقال بیش تر نسبت به سایر روش های حمل و نقلی.

حمل و نقل دریائی

حمل و نقل دریایی چیست؟ انواع حمل و نقل دریایی نوین تجارت محترم | transemartlogistics

مهم‌ترین و اصلی‌ترین شیوه جابه‌جایی کالا در جهان، حمل‌ونقل دریایی است. حمل‌ونقل دریایی برای حجم‌ کالاهای زیاد، به‌صرفه‌ترین و ایمن‌ترین روش جابه‌جایی کالا است. علاوه بر قیمت مناسب، یکی دیگر از مزایای لجستیک دریایی، تنوع و انعطاف بالای این روش است. باتوجه‌به پیچیدگی‌های ترخیص کالاهای جابه‌جا شده با کشتی، بهره‌گیری از توان و تجربه یک شرکت معتبر حمل‌ونقل بین‌المللی ضروری است.

حمل و نقل ترکیبی یا چندوجهی چیست ؟

اگرچه بسته بندی بیرونی محموله و بار تاثیر خیلی زیادی در حفظ سلامت بار خواهد داشت اما باید بسته بندی داخلی محموله را نیز در نظر بگیرید و استفاده از ضربه گیر را هرگز فراموش نکنید . زیرا در هنگام حمل بار با کشتی ، محموله شما با طیف وسیعی از کالاهای دیگر حمل شود و مهم است که هم محافظت شوند و هم زمانی که در کنار هم ، در بالا و در مقابل کالاهای دیگر قرار بگیرند بدون آسیب دیدن به مقصد برسند . در شرایط حمل دریایی بارهای فله مانند خاک، مواد معدنی و … نوع درخواست Bulk – Break Bulk خواهد بود. در حمل دریایی با کشتی و به صورت کانتینری بارها به دو صورت کلی کانتینر اشتراکی LCL و یا کانتیر دربست FCL حمل میشوند.