ساخت سردخانه بر اساس سیکل تبرید – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

مواد غذایی، میوه‌ها، سبزی‌ها و داروها از جمله موادی هستند که در صورت عدم نگهداری مناسب سریعاً فاسد می‌گردند. تولید برودت و حفظ آن در فضای سردخانه صنعتی اهدافی هستند که با ساخت این تجهیز در پی آن هستیم. حفظ برودت با رسیدن به دمای مدنظر ما صورت می‌گیرد. تأمین دمای مذکور نیز توسط تجهیزات سردخانه انجام می‌شود.

بهره برداری از سردخانه

نصب تجهیزات و تکمیل ساخت سردخانه

مراحل ساخت سردخانه

هدف از ساخت سردخانه

یکی از شرکت‌های پیشرو در ساخت سردخانه بازرگانی گرام است. اگر قصد احداث انواع سردخانه را دارید، کارشناسان این شرکت معتبر حتماً به یاری شما خواهند آمد. شرکت مذکور قادر است صفر تا صد روند ساخت انواع مختلف سردخانه را با بهترین کیفیت برایتان انجام دهد. جالب است بدانید احداث سردخانه تنها یکی از فعالیت‌های این کمپانی در حوزه تأسیسات است. واردات گاز فریون کولیب، کمپرسورهای دورین ایتالیا و ساخت انواع چیلر و سیستم تهویه مطبوع از دیگر فعالیت‌های این شرکت است. لازم به ذکر است بازرگانی گرام نمایندگی انحصاری واردات گاز کولیب و کمپرسورهای دورین ایتالیا است.

طراحی سردخانه

جهت مشاوره ساخت سردخانه از شرکت‌هایی کمک بگیرید که از تجربه کافی برخوردارند و پروژه‌های متعددی را در این زمینه اجرا نموده اند. هنگام ساختن سردخانه خصوصاً سردخانه با ابعاد بزرگ، ممکن است مشکلات زیادی در مسیر ساخت پیش آید. فقط مشاوران با تجربه می‌توانند پاسخگوی این مشکلات باشند. طراحی غلط و اجرای ضعیف سبب خواهد شد تا سردخانه کارایی لازم را نداشته باشد. این عدم کارایی لازم به صورت کاهش عمر سردخانه و خرابی‌های مکرر خود را نشان خواهند داد. یک مشاور با تجربه می‌تواند شما را در طراحی و اجرا یاری دهد و از مشکلات احتمالی پیشگیری نماید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع: https://www.mehrnews.com/news/5555126/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3-%D8%B3%DB%8C%DA%A9%D9%84-%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%AF

ساخت سوله سردخانه

معرفی اجزای مختلف سردخانه

به منظور احداث سردخانه باید محل مناسبی در نظر گرفته شده و زیرساخت‌های لازم نیز فراهم شود. طراحی سردخانه، ساخت سوله و نصب تجهیزات، مراحلی هستند که به منظور احداث سردخانه طی می‌گردند. با تکمیل سردخانه، این تجهیز آماده بهره برداری است.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، برای آشنایی با نحوه ساخت سردخانه لازم است سیکل کاری این تجهیز را معرفی نمائیم. مبنای کار سردخانه‌ها بر اساس سیکل تبرید است و آنها از مهمترین تجهیزاتی هستند که منطبق بر سیکل مذکور کار می‌کنند. به طور کلی سردخانه‌ها در دو دسته بالای صفر و زیر صفر ساخته می‌شوند. تفاوت این دو دسته به ظرفیت کمپرسور آنها مربوط می‌شود. به عبارت دیگر سردخانه‌های زیر صفر دارای کمپرسور با ظرفیت بالاتر هستند. عمدتاً سردخانه‌های بالای صفر به منظور نگهداری محصولات در بازه دمایی ۲ تا ۱۰ درجه سانتیگراد مورد استفاده قرار می‌گیرند. در نقطه مقابل سردخانه‌های زیر صفر بازه دمایی ۱- تا ۳۲- را پوشش می‌دهند.

سردخانه‌ها درست مثل سیکل تبرید دارای چهار جز اصلی هستند؛ کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط یا اکسپنشن ولو و اواپراتور. علاوه بر این چهار جز اصلی، سردخانه دارای تجهیزاتی نظیر ریسیور، اویل سپراتور، فیلتر درایر، ساید گلاس، ترموستات و غیره نیز است. تجهیزات جانبی عمدتاً به سیستم کنترلی سردخانه مربوط است. علاوه بر موارد فوق، درب و قفسه بندی نیز اجزای دیگر سردخانه صنعتی هستند. لازم به ذکر است درب سردخانه بایستی عایق بندی مناسبی داشته باشد تا برودت تولید شده به خوبی حفظ شود.

تجهیزات مولد برودت نظیر کمپرسور و کندانسور، سیستم‌های کنترلی، اواپراتور و درب سردخانه در این مرحله نصب می‌شوند. در ادامه نیز قفسه بندی سردخانه انجام می‌گیرد. با نصب تجهیزات، ساخت سردخانه به اتمام می‌رسد و سردخانه آماده بهره برداری می‌گردد.

جهت ساخت سردخانه از شرکت‌های معتبر مشاوره بگیرید

اولین گام جهت ساخت سردخانه، طراحی سردخانه است. این طراحی براساس میزان توان تولید تبرید صورت می‌گیرد. نامگذاری سردخانه‌ها نیز بر طبق ظرفیت تولید برودت صورت می‌گیرد. لذا آنها تحت عناوینی نظیر سردخانه ۵ تن، ۱۰ تن و غیره نامیده می‌شوند.

ساخت سردخانه بر اساس سیکل تبرید

عوامل مؤثر در هزینه ساخت سردخانه

ابعاد سردخانه و نوع تجهیزات به کار رفته در آن مهمترین عوامل تأثیرگذار بر هزینه ساخت سردخانه است. به طور کلی از لحاظ ابعاد، سردخانه در سه نوع بزرگ، متوسط و کوچک ساخته می‌شود. طبیعی است که سردخانه‌های بزرگ‌تر، قیمت بالاتری دارند. در صورتی که تجهیزات از برندهای معتبر خریداری گردند، قیمت ساخت سردخانه نیز بالاتر می‌رود. لذا نوع و برند تجهیزاتی نظیر کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، تابلو برق و سیستم کنترلی از عوامل مهم تعیین قیمت نهایی سردخانه است.

بازرگانی گرام، شرکتی معتبر در حوزه ساخت انواع سردخانه

نخستین گام اجرایی پس از طراحی سردخانه، ساخت سوله آن است. لذا در این راستا فونداسیون سردخانه، دیوارکشی و اجرای سازه فلزی آن انجام می‌گیرد. جنس دیوارهای سردخانه عمدتاً ساندویچ پنل است. به منظور حفظ برودت در سردخانه بایستی ساندویچ پنلی در ساخت سردخانه استفاده شود که به خوبی عایق شده باشد.

نوع سردخانه و بالای صفر بودن یا زیر صفر بودن آن نیز در قیمت، تأثیر گذار است. عامل مؤثر بعدی در قیمت سردخانه، تک فاز یا سه فاز بودن برق مورد استفاده در سردخانه است. لازم به ذکر است تمامی سردخانه‌های بزرگ سه فاز است. کیفیت ساندویچ پنل ها و درب سردخانه دو عامل مهم دیگر جهت تعیین قیمت سردخانه هستند. دقت و کیفیت نصب نیز پارامتری تعیین کننده در قیمت است که بایستی حتماً مدنظر قرار گیرد. فراموش نکنید هزینه‌های پرداختی جهت خرید برندهای معتبر با عمر طولانی‌تر تجهیز و صرفه جویی در مصرف انرژی به شما باز خواهند گشت.

ساخت سردخانه بر اساس سیکل تبرید

با تزریق گاز فریون به سردخانه، برودت توسط این تجهیز تولید می‌گردد. با توجه به زیر صفر یا بالای صفر بودن سردخانه، مواد غذایی و دارویی متناسب درون آن قرار می‌گیرد. دمای سردخانه نیز توسط ترموستات اندازه گیری و پایش می‌شود. میزان گاز نیز توسط ساید گلاس قابل مشاهده و اندازه گیری است. در واقع سیستم کنترلی سردخانه کمک می‌کند تا موانع کارکرد مناسب این تجهیز شناسایی شوند.

بازرگانی گرام یکی از شرکت‌های معتبر در حوزه ساخت سردخانه است

ابعاد، یکی از عوامل تأثیرگذار بر هزینه ساخت سردخانه است