صفر تا 100 آشنایی با فناوری نانو در صنایع غذایی

شرکت پخش کیلا جنوب با سابقه بیست ساله در صنعت پخش کشور، به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های پخش سراسری محصولات غذایی – بهداشتی توانسته است جایگاه ویژه ای در عرصه توزیع بدست آورد. به گزارش تابناک به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف تهران، حسین مصطفی زاده افزود: قیمت یک قوطی رب گوجه فرنگی از ابتدای سال تا امروز حدود ۶۰ درصد افزایش داشته است. کاروتنوئیدها رنگدانه هایی هستند که به غذاها رنگ زرد تا نارنجی می دهند و به طور طبیعی در هویج و گوجه فرنگی وجود دارند. چرا رب گوجه فرنگی گران شد؟ با استفاده از فناوری نانو در صنایع غذایی می توان با روکش کردن آنزیم ها، آنها را از محیط فعالیت دور کرده و مانع از اثر آنها شد. همت و همدلی کارکنان تلاشگر این واحد با مدیریت علاقهمند و خدمتگزار، موجب شد با وجود حضور صنایع صاحب نام و باسابقه بتواند سهم مناسبی از بازار فروش را به خود اختصاص دهد. برخی از مواد غذایی اجزای با ارزشی دارند که برای بدن بسیار مهم و ضروری هستند، اما به دلایلی مانند ذائقه و عادت تمایل زیادی به استفاده از آنها وجود ندارد. دارو) نام دارند توسط نانوکپسول در بدن توزیع می شوند. شرکت پخش عقاب، به پشتوانه بیش از 70 سال تجربه شرکت حلوای عقاب و با نگرشی علمی به مقولههای فروش و توزیع در سال 1385 تأسیس گردید.

شرکت تولید، توزیع و صادرات شیرین گستر با مدیریت آقای محمدرضا راستگو در سال ۱۳۸۸ کار خود را در صنعت تولید انواع شیرینی خشک و خانگی با برند شیندند در عرصه مارکتینگ و صادرات و بدون برند (FREE NAME) در صنف قنادی آغاز کرد.این مجموعه تولیدی با کادری مجرب و با تجربه در شهرستان سبزوار مشغول به فعالیت میباشد. این مجموعه تا کنون با حمایت از اندیشه های خلاق و توانمند در عرصه صنعت پخش مویرگی نرم افزار های بسیاری را در جامع مخاطبین معرفی کرده است و امید دارد در سال های آتی نیز به رسالت خود در قبال صنعت پخش ایران همچنان وفادار باقی بماند. نانوکپسوله کردن یک روش مناسب برای پوشاندن طعم ناخوشایند و حفاظت از مواد مغذی در برابر شرایط نامطلوب در طی پردازش، ساخت و ذخیرهسازی است. با عنایت پروردگار و تلاش دلسوزانه پرسنل محترم شیندند توانستیم در طی چند سال گذشته در زمینه داخلی و بخصوص صادرات در بازارهای خارجی قدمهای بسزایی برداشته و شیرینی ایرانی را به عنوان سوغات اصلی و همه ایران در بازارهای خارج مطرح نماییم.

از طرف دیگر به علت زندگی صنعتی امروزه، مسئله چاقی نیز به معضلی تبدیل شده که متأسفانه گریبان گیر نوجوانان و حتی کودکان شده است. اگر بتوان به روشی آنزیم ها را از محیط غذایی دور کرد، فرایند فساد مواد غذایی به تأخیر می افتد. از سال 1384 با اخذ نمایندگیهای دیگری در راستای تکمیل سبد کالای مواد اولیه و توسعه محصولات، مدل کسب و کار خود را از B2C به B2B تغییر داد و با گسترش امکانات و زیرساختهای توزیع خود فرایند توزیع محصولات تمام شده را خاتمه داده و تامین و توزیع مواد اولیه را ماموریت خود قرار داد. در آن زمان بهترین برندهای تولیدی موجود در سبد کالایی شرکت قرار گرفت. روند پیشرفت این شرکت در مدت زمان کوتاهی که از تأسیس آن میگذرد، به گونهای است که نیروی انسانی شاغل در آن از 28 نفر، به بیش از 750 نفر؛ و فضای اداری آن از 300 متر مربع در ساختمانی یک طبقه، به 1200 متر مربع در مجموعه هولدینگ عقاب ارتقاء یافتهاست و در حال حاضر، محصولات سبد پخش عقاب در انباری به وسعت 17،000 متر مربع انبارش و نگهداری میشود. در حال حاضر نانوتکنولوژی استفاده محدودی در تکنولوژی فرآوری غذایی دارد هرچند این مسئله میتواند بهسرعت تغییر کند.

چنانچه اندازه پودر چای سبز توسط آسیاب خشک تا حدود 1000 نانومتر کاهش یابد، میزان بالای هضم و گوارش مواد مغذی و جذب بیشتر آنها سبب افزایش فعالیت آنتی اکسیدان ها میشود. شامل فرآیندهای فیزیکی تولید مواد غذایی مثل آسیاب کردن – برای مثال، فناوری آسیاب کردن خشک را می توان برای به دست آوردن گندم با اندازه مناسب که دارای ظرفیت بالایی برای جذب آب است، مورد استفاده قرار داد. با تغییر شیوه زندگی و گرایش روزافزون مردم به سمت غذاهای فراوری شده و همچنین عدم رعایت تنوع در استفاده از گروه های مختلف مواد غذایی، نگرانی ها در مورد بروز بیماری های ناشی از کمبود ویتامین ها و مواد معدنی در حال افزایش است. در حال حاضر با لطف خدای بزرگ، در سایه کوششهای پیگیر همکاران و تشویق و حمایت خریداران گرامی، جایگاه مناسبی را یافته و همواره در صدد است با عرضه فراوردههایی با تنوع بیشتر و کیفیت بهتر در جهت جلب رضایت عموم به ویژه مصرف کنندگان ارجمند گام بردارد. این شرکت هر ساله با جمع آوری اطلاعات بازار و دادههای خود عملکردش را به طور مستمر مورد ارزیابی قرار داده و با این روند، موفق به جلب اعتماد و رضایت مشتریان از یک سو و تامین کنندگان خارجی از سوی دیگر شده و به همین جهت امروزه این شرکت به یکی از اولین انتخابهای شرکتهای مطرح خارجی بدل شده است.

پخش عقاب قدرت روز افزون این بخش از بازار را درک کرده و یک واحد ویژه تخصصی با نام زنجیرهای و تعاونی به آن اختصاص داده است که در حال حاضر با حدود 600 فروشگاه زنجیره ای و تعاونی در ارتباط است. با این فرآیند، تعیین اندازه ماده هسته که میتواند از آنزیمها تشکیل شود ممکن شده و لذا به این طریق میتوان کنترل دقیقی بر روی انتقال مواد از حاملها و آنزیمها و حذف محصولات، بدون از دست دادن آنزیمها داشت. تحت كنترل درآوردن مشخصهي خودآرايي طبيعي اجزاي يك ماده غذايي شامل پروتئينها، لیپیدها و یا پلیساکاریدها و طراحی نانوساختارها برای کاربردهای خاص در آینده چالشی برای دانشمندان صنعت غذا است. در اين روش مواد توسط خودآرايي ساخته ميشوند. شامل روش هايي همچون متبلور شدن، نشست لايه به لايه، استخراج حلال/تبخير و خودآرايي است. واحدهای ستادی شامل تحقیقات بازار، بازاریابی ، توزیع، فناوری اطلاعات، برنامه ریزی، کنترل کیفیت، اداری ، منابع انسانی، مالی، بازرگانی خارجی، سیستم و استراتژی، انبار و تامین میشود. این بخش از فروش توسط واحد فروش بازارهای خاص مدیریت میشود. کنترل و مهندسی انتشار مواد مغذی در بدن یکی از زمینه های تحقیقاتی فناوری نانو در صنایع غذایی است.

اگر بتوان این مواد ارزشمند را جدا کرده و به صورت مواد افزودنی به دیگر غذاها اضافه کرد، می توان مواد غنی شده ساخت. این واحد تولیدی موفق به اخذ کلیه پروانه های قانونی مورد نیاز گدیده است و در این واحد تولیدی از خرید مواد اولیه تا لحظه خروج محصول کلیه مسائل بهداشت و سلامت با نظارت آزمایشگاه کنترل کیفی صورت میگیرد. با توجه به تجربه کسب شده در زمینه محصولات غذایی، از سال 1380 با اخذ نمایندگی از شرکت کریستین هانسن دانمارک که یکی از معتبرترین شرکتهای دنیا در تولید مواد اولیه موثر در تولید محصولات لبنی است، بخش بازرگانی خارجی شرکت نیز فعال شد. در حال حاضر بیش از 1000 مشتری فعال تحت پوشش این شرکت در صنایع لبنی، نوشیدنی، شیرینی، شکلات و روغن میباشند. پخش بازارهای خاص که وظیفه تحت پوشش قرار دادن بخش های پنهان بازار چون رستورانها، هتلها، ارگانهای دولتی و بسیاری دیگر از این دست را برعهده دارد در حال حاضر با 4400 نقطه فروش همکاری دارد.

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات صادرات رب گوجه فرنگی تا پایان مرداد ماه جاری را بلامانع اعلام کرد. به گزارش ایمنا به نقل از شاتا، سعید عباسپور افزود: بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار صادرات رب گوجهفرنگی در بستهبندی و احجام مختلف با رعایت ضوابط و مقررات صادرات و واردات تا پایان دیماه بلامانع است. هر کدام از روش ها مزایا و معایب خود را دارد. شرکت پیشگامان پخش صدیق در سال 1377 با تکیه بر بیش از سی سال تجربه موثر مدیران خود تاسیس گردید و ماموریت آن ایجاد ناوگان پخش مویرگی در سطح تهران با هدف پخش محصولات غذایی تعریف شد. فروش در این بخش ها به صورت جداگانه برعهده واحدهای فروش مویرگی تهران در زمینه مواد غذایی و واحد های فروش هنکل شوینده دربخش شوینده و هنکل آرایشی، در بخش بهداشتی-آرایشی است. پخش مویرگی قم در دو لاین مجزا (غذایی، بهداشتی-آرایشی) وظیفه پوشش کلیه نقاط فروش در شهر قم وحومه را برعهده دارد. پخش مویرگی کرج در دو لاین مجزا (غذایی، بهداشتی-آرایشی) وظیفه پوشش کلیه نقاط فروش در شهر کرج و حومه را بر عهده دارد..

گروه نرم افزاری کارآمد سیستم در سال 1386 با هدف تولید و توسعه نرم افزار های پخش مویرگی (سرد و گرم) شروع به کار کرده است و با گذشت کمترین زمان از آغاز فعالیت خود یکی از بروزترین شرکت ها در زمینه تولید نرم افزار در صنعت پخش مویرگی میباشد . با این تفکر به جای کاشت غلات و پرورش دام برای به دست آوردن کربوهیدرات ها و پروتئین، نانوماشین ها غذا را از اتم های کربن، هیدروژن و اکسیژن می سازند. ممنونیم که علم فود رو برای پیدا کردن پاسخ سوالتون در مورد فناوری نانو در صنایع غذایی انتخاب کردید. گروه نرم افزاری کارآمد سیستم در آخرین دست آورد خود توانسته است بعد از سالیان متوالی با تلاشی خستگی ناپذیر ، نرم افزار جدید پخش مویرگی کارآمد سیستم با رویکرد ERP مبتنی بر هوش تجاری (BI) با کاربری آسان و با هدف هدایت و حمایت از شرکت های توزیع و پخش مویرگی را رو نمایی کند .

ویترین محصولات شامل انواع شیرینی های باقلوا، کرهای، آلمانی، عسلی، نخودچی، بهشتی، خانگی، فانتزی، کلاسیک، آجیلی، سایت flaviosyrup کادویی و … اين رويكرد شامل شكستن و كوچك كردن ذرات بزرگتر، از يك ماده به ذراتي با ابعاد نانومتري ميشود. این پوشش را می توان طوری طراحی کرد که با تحریک شدن توسط محرک مناسبی حل شده و ماده فعال داخل آن از طریق پوشش انتشاریابد. با تکیه بر دانش و سابقه فعالیت مدیران، شاخه دارویی این شرکت نیز فعال گردیده و در این راستا با اخذ نمایندگی شرکت اکوفارم اتریش، مکملهای دارویی نیز از شرکت مذکور وارد شده که این محصولات توسط یکی از شرکتهای اقماری شرکت پیشگامان پخش صدیق که توزیع کننده تخصصی دارو در سطح ایران میباشد (شرکت فراگیر پخش دماوند)، توزیع میگردد. این شرکت به عنوان یکی از بهترین شرکتهای پخش مواد غذایی در ایران جایگاه ویژه ای دارد. پخش مواد غذایی شهرستان که با جذب و تامین نمایندههای قدرتمند در سراسر ایران، سطح پوشش شرکت عقاب را به سراسر ایران گسترش میدهد.

برای اینکه بدن ما بتواند از انتشار اجزای غذا در آن سود ببرد، مواد مغذی باید به محل خاصی از بدن رفته و در آن محل فعال شوند. زیرا یکی از راه های حفظ یک جزء فعال غذایی، قرار دادن آن در پوششی محافظ است. سعی میکنیم در این نوشته شما را با چند شرکت که در امر پخش مواد غذایی فعال هستند آشنا کنیم. پخش عمده فروشیهای تهران که با نگرشی عمیق به بازار سنتی سعی دارد این بخش از بازار را تحت پوشش قرار دهد. شرکت پخش عقاب برای تحقق این مهم، با بهره گرفتن از سیستمهای علمی فروش و پیاده سازی سیستمهای مدیریت کیفیت و پایش پیوسته همواره سعی در رفع نواقص و بهبود روشهای اجرایی خود داشته است. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه گفت: از ابتدای امسال تا پایان تیرماه ۲۲ میلیون و ۴۰۱ هزار و ۴۰۵ دلار رب گوجه فرنگی به وزن ۲۳ هزارو ۶۰۱ تن از گمرکات استان کرمانشاه به کشور عراق صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش ۶۸ درصد و از حیث وزن ۱۱۷ درصد افزایش داشته است. به گزارش خبرگزاری مهر، سعید عباسپور مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات در نامهای به شامانی مدیرکل دفتر صادرات گمرک جمهوری اسلامی ایران صادرات رب گوجه فرنگی تا پایان ماه جاری را بلامانع اعلام کرد.