طراحی ویلا مدرن به صورت تخصصی

به این مفهوم که برخی از انواع ویلاها از سبک کلاسیک پیروی میکنند، اما از نمای شیشهای و نمای فلزی و استیل بهرهمند هستند و برخی دیگر از ویلاها ساختار مدرن دارند، اما از مصالح بتنی مقاوم و با ساختار خلاقانه برای ساخت آنها استفاده شده است. احتمالاً دیدهاید که امروزه درب منازل با طرحهای گوناگون ساخته میشود و برخی از آنها از مدلهای کلاسیک الگو گرفتهاند. ولی بطور کلی ساخت ویلاهای کاخ گونه هنوز هم با ترکیب و درآمیختن الگوهای قدیمی با نوآوری های جدید ادامه دارد که امروزه نمونه های مشهود و قابل مشاهده آن را می توان در منطقه لواسانات تهران پیدا کرد.

یکی از عارضه های زندگی شهری دور بودن از طبیعت است. ساده بودن نشانی از ارزان بودن نیست . اگر پنجره های بلند و بزرگ دارید لازم نیست حتماً آنها را با پرده های ضخم بپوشانید. برای طراحی ویلای خود میتوانید یکی از سه سبک مدرن ، کلاسیک و تلفیقی را برگزینید .حال هرکدام را معرفی میکنیم تا با آنها آشنا شوید . در طراحی برای ویلاهای مدرن و لاکچری در شمال باید پنجره های شیشهای با قابهای آلومینیومی و باریک استفاده شود. اما در نهایت باید تناسبی میان سلیقه مشتری و استانداردهای موجود وجود داشته و حتما این تناسب به درستی از سوی طراح در نظر گرفته شود. در طی چند سال اخیر آشپزخانههایی با دو جزیره هم مد شدهاند که بسته به سلیقه صاحبان ویلا میتوان در طراحی لحاظ نمود. گلدان های کوچک و بزرگ حاوی گل های آپارتمانی زیبا را با سلیقه خودتان در جای جای ویلا از اتاق ها گرفته تا پذیرایی و تراس قرار دهید. در واقع محیط ویلا علاوه بر لوکس بودن باید شامل تمامی امکانات رفاهی باشد تا علاوه بر زیبایی, طراحی ویلا موجب آرامش افراد شود. در دکوراسیون کلاسیک اتاق های پذیرایی را با مجسمه های سنگی، گچی و تابلو فرش و یا تابلوهای نقاشی زیبا و فاخر، انواع آلات موسیقی و آباژورهای برنز و کریستال تزئین می کنند تا حالت آنتیک خود را حفظ نماید.

در واقع چیدمان و معماری داخلی ویلا باید به گونهای باشد که ضمن پاسخگویی به نیازها، به ما حسی مثبت و همراه با آرامش القا کند. شاید خیلی افراد با شنیدن نام ویلا دوبلکس اولین چیزی که در ذهنشان نقش میبندد همین راه پلههای زیباست و به خاطر همین پلههاست که ویلاهای دوبلکس را دوست دارند. اگه دنبال یه راه هستی که قسمت غذاخوری رو باشکوه تر کنی می تونی از میزهایی با پایه منحنی استفاده کنی. این امر باعث می شود مرز بین رنگ دیوار و رنگ وسایل برداشته شود و در واقع فضای داخلی ویلا بزرگ تر و وسیع تر به نظر برسد. آنچه که در این مرحله بسیار اهمیت دارد مدیریت درست هزینه هاست که خرید یک خانه کنلگی و بازسازی آن را بسیار به صرفه تر از خرید یک خانه نوساز می نماید. نتیجه یک طراحی منحصر به فرد برای ویلا مدرن و ویلای لاکچری در شمال، دستیابی به ساختمانی است که بیشتر از آنچه انتظار میرود شایسته زندگی میباشد.

انتخاب طراح و شرکت طراحی داخلی ویلا یک موضوعات مهم می باشد که شما باید به آن توجه کنید شما بهتر است در انتخاب طراح و شرکت طراحی داخلی به این موضوع توجه کنید که که خود شرکت طراحی ویلا امکان رو داشته باشد که بازسازی و ساخت ویلا رو هم بتواند اجرا کند تا به بهتر شدن طرح با توجه به تجربه خود کمک کند. نقشه ویلا یک طبقه پلان ویلا نقلی مسلما این نوع از نقشه کشی به هیچ وجه مناسب نیست. ویلاهای دوبلکس در دو طبقه ساخته می شود و مناسب زمین های کوچک تر هستند. اما نکته ای که می تواند این سبک را جذاب تر کند. برای طراحی ویلای کلاسیک مدرن ، معماری کاملی ، سازه و طراحی داخلی خطوط کلاسیک را با عناصر معاصر ترکیب کرده و چشم انداز تازه ای را برای ویلا ایجاد می کند.برای طراحی ویلای کلاسیک به این سبک یک دکوراسیون داخلی پویا و اصیل روبرو است و در همه اتاقها ترکیب کاملی از عناصر معاصر و کلاسیک وجود دارد. در طراحی ویلای مدرن از مدلسازی انرژی استفاده کنید. اگر میخواهید از بافت و الگوی خاصی در طراحی ساختمان استفاده کنید باید به حجمهای هندسی و چند ضلعیها یا استفاده از خطوط مورب، شکسته یا منحنی بسیار دقت کنید.

سعی کنید آن ها را تا لبه های دیوار ویلا بیاورید. اگر ویلاها مطابق با اصول طراحی ساختمان ویلا ساخته شوند، میتوانند رفاه و آسایش بیشتری را برای زندگی تامین کنند. سعی کنید تا حد امکان مبل های حجیم تر را نزدیک دیوار قرار دهید تا فضای بیشتری در اختیار داشته باشید. انتخاب رنگ برای طراحی داخلی خانه های دوبلکس نیز تا حد زیادی به انتخاب سبک بر می گردد. دیوار های بلند باعث می شوند حیاط کوچکتر به نظر برسد پس تا حد امکان از برای حیاط ویلای ساده دیوار های کوتاه تر در نظر بگیرید. در طراحی نمای داخلی ویلای ساده موارد زیادی را می توان در نظر گرفت که همه آن ها دست به دست می دهند تا فضای ویلای ساده، زیبا و بزرگ به نظر برسد. حیاط دلباز و دلنشین باعث می شود در هوای مطلوب از فضای داخل خانه دست بکشیم و به حیاط پناه ببریم و چند ساعتی را در فضای صمیمی حیاط سپری کنیم. لوکس ترین فرش پشمی طبیعی باعث می شود که این مکان درجه یک به نظر برسد. استفاده از نور طبیعی محیط، سقف های بلند و فضاهای بزرگ همه و همه دست به دست هم می دهند تا نمای داخلی ویلا زیبا تر و بزرگ تر به نظر برسد.

یک طراح با تجربه و حرفهای به خوبی میداند که در کدام قسمتهای ویلا باید از چه سبکی از نورها استفاده کند. علاوه بر این موارد باید بگوییم در سبک کلاسیک مبلمان ها تمیز و سنتی هستند و چنین ویژگی هایی این سبک را باشکوه کرده است . ویلاهایی که به سبک کلاسیک طراحی و ساخته میشوند، ویلاهایی هستند که کاملا شکوه و عظمت بنا را به نمایش میگذارند و توجه هر کسی را به خود جلب میکنند. ست کردن رنگ مبلمان با رنگ دیوار ها و پرده ها و توجه به عناصری که در ساخت اشیا و وسایل ویلا به کار برده می شود از ارزش و اهمیت زیادی برخورد است. مانند ساخت ویلا های اسکلت چوبی، ویلا های پانل های چوبی در معرض تاب خوردگی و پوسیدگی ناشی از آب یا آسیب موریانه ها و سایر حشرات هستند. یکی از مهمترین اقدامات ایمنی پوشاندن استخر ویلا و اطمینان از عدم وجود هر چیزی است که موجب آسیب رساندن به اطفال میشود. به صورت کلی تمام در و دیوار و اجزای نه چندان مهم ویلا در سبک مدرن به رنگ های خنثی در می آید.

در طراحی نمای داخلی ویلای ساده سنگ فرشها از اهمیت بسیار برخوردارند. ویلاهای ساده و کوچک به دلیل اینکه فضای کمی دارند تا روی آن ها مانور داد، باید به نکات کوچک و مهمی اهمیت داد تا فضای آن را جذاب و زیبا کرد. به صورت کلی می توانیم بگوییم محوط هسازی از مهمترین اقداماتی است که باید برای طراحی دکوراسیون داخلی ویلا انجام دهید تا بتوانید از فضا استفاده بهینه تری داشته باشید. نحوه طراحی ویلا محاسبه هزینههای طراحی ساختمان و در نظر گرفتن تمام عناصر طراحی داخلی و نمای بیرونی حائز اهمیت هستند. افرادی که به عنوان طراحان ساختمان و طراحان ویلا از نظر نمای داخلی و معماری بیرونی فعالیت میکنند، باید واقعاً به این کار مشتاق باشند و با علاقه زیاد به جزئیات بپردازند؛ اصول طراحی ویلا و ساخت و ساز را به خوبی مطالعه کرده باشند و دقیقاً بدانند که هزینه طراحی ساختمان چقدر است و چگونه باید تمام مراحل را دنبال کنند.

طراحی داخلی ویلا شامل خدمات گوناگونی مانند طراحی آشپزخانه ، طراحی سرویس ها ، طراحی فضای تلویزیون و پذیرایی میشود که هر کدام از این فضا ها باید با استاندارد های منحصر به فرد خود طراحی داخلی شوند. فضاهایی که رو به شمال هستند نور مستقیم دریافت نمیکنند و فقط دارای نور پراکنده بدون سایه و انعکاس ایجاد میکنند، قرار دادن فضاهایی مانند آشپزخانه، اتاق تماشای تلویزیون یا اتاق کار در این مکان مناسب است. طراحی ویلا همیشه دارای اصول خاصی است که توسط افراد متخصص در این زمینه صورت میگیرد .طراحی ویلای ساده اگر شیک باشد هرگز خسته کننده نخواد بود .انتخاب سبک طراحی مناسب به شما این امکان را میدهد که بهترین فضا را برای خود خلق کنید . نورهای مخفی در دیواره بیرونی ویلا، چراغهای دیواری که در قسمتهای مختلف حیاط محوطه و نمای بیرونی نصب میشود، نورافکنهای کوچک و بزرگ یا چراغهای کم نور رنگی که در بالکن و تراس نصب میشوند، همگی جزء اصول طراحی ویلا مدرن در شمال هستند. قبل از همه ی ویژگیهای طراحی و ساخت سبک مدرن به سادگی آن توجه کنید و از آن لذت ببرید. پرده هاهی ابریشمی اتاق در نهایت سادگی تاثیر فوق العاده ای بر محیط گذاشته و حس صمیمیت عالی به اتاق داده و این در حالی است که با استفاده از نور ال ای دی شدت نور نیز ملایم شده است تا آرامش اتاق به هم نخورد.

سبک مدرن در طراحی ویلا به نوعی رنگهای مینیمالیستی را به ببیننده القا میکند. نوع کاربردی که یک ویلا در یک منطقه دارد، باز هم به طراحی ساختمان باز میگردد. برای ویلاهای کلاسیک در شمال هم اصول نورپردازی بسیار اهمیت خواهد داشت. در مطالب بالا نکات بسیار مفیدی در زمینه طراحی نمای داخلی ویلای ساده و بزرگ دیده شدن داخل ساختمان ویلا توضیح داده شد. در ادامه این مطلب با تمام مواردی که به نوعی با طراحی ساختمان ویلا مربوط میشوند سر و کار خواهیم داشت. وقتی به یک ساختمان مدرن نگاه کنید، آرامش دهنده است و به نوعی شما را با زندگی امروزی پیوند میدهد. مدرنیته نوعی نگرش به هستی و زندگی است.

ترکیب صحیح رنگها برای طراحی داخلی یک خانه مدرن یا نمای بیرونی بسیار اهمیت دارد. سنگ هایی که در طراحی داخلی مدرن و لاکچری از آن ها استفاده می کنید باید ذاتا سنگ های گران قیمتی باشند تا خانه ی شما را همچون یک قصر با شکوه جلوه دهند. برخی از ویلاهای لاکچری در شمال، پنجرههای وسیع و گسترده به صورت سقف تا کف دارند. شکی در آن نیست که تمام ویلاهای مدرن و لاکچری به نوعی از زیباترین ایدههای نورپردازی بهره گرفتهاند و این دقیقاً همان چیزی است که در اصول طراحی ویلا به آن پرداخته میشود. بهترین راهکار و ترفندهای طراحی دکوراسیون ویلا به سبک مدرن را میتوانید در این مقاله تخصصی مطالعه کنید. از کیفیت های دیگری که طراحی ویلا به صورت همسطح با حیاط ایجاد میکند اتصال کف ساختمان به زمین میباشد که این موضوع در کاهش مصرف انرژی در طول سال میتواند کمک به سزایی کند و گرمایش و سرمایش محیط ویلا را با هزینه کمتری انجام دهد. دکوراسیون مدرن، زیباترین نما را برای ویلای شما ایجاد میکند. اگر به دنبال ایجاد فضایی شیک و دلپسند هستید ما به شما استفاده از سبک تلفیقی را پیشنهاد میدهیم .