طراحی و ساخت اتاق فرار از صفر تا صد با مشاوره رایگان | allescape

طراحی و ساخت اتاق فرار از صفر تا صد با مشاوره رایگان | allescape

در این اتاق خبری از دکوراسیون ترسناک و داستان مهیجی نیست، بلکه در این بازی معماهای بسیار دشواری و متفاوت را تجربه می کنید که باید ذهنتان را به کار بگیرید تا بتوانید تمامی معماها بهترین سیستم رزرواسیون اتاق فرار را انجام دهید. با استفاده از اتاق فرار آموزشی شما به وضوح تحول در شرایط را خواهید دید. زمانی که پای بازی و مهارت به میان می اید دانش اموزان سعی می کنند خودشان کار را تکمیل کنند. بازی به دانش آموزان انگیزه ای مضاعف می دهد تا کارها را به بهترین شکل انجام دهند. اگر یک متن یا یک درس را به دانش آموزان بدهید و از آن ها بخواهید که به بهترین شکل ان را تکمیل کنند شاید برایشان جذاب نباشد.

  • عموماً در طراحی و ساخت اینگونه اتاق فرارها از انواع ترفندهای هوش مصنوعی، پردازش تصویر، الکترومکانیک و تکنولوژی های نوین بهره گیری شده است.
  • پس از طی کردن هر 6 مرحله، بهتر است به مدت چند هفته، اتاق فرار را تست کنید.
  • برای رزرو اتاق فرار در مجموعه اسکیپ رومیست واقع در تهرانپارس به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید.
  • همچنین می‌توانید از دیگر مجموعه‌دارها بخواهید تا به مشتری‌های خود تبلیغات اتاق فرار شما را کنند و یا در سایت‌های مختلف تبلیغ بازی خود را انجام دهید.
  • برای یک اتاق فرار DIY، بهتر است روی سرنخ های بازی فکری و پنهان کردن سرنخ ها در نقاط هوشمندانه تمرکز کنید.

اما درست مانند سناریوهای آنلاین و چند نفره در بازی‌های ویدیویی، روند اتاق فرار و معماهای آن نیز با افزایش شرکت‌کنندگان تغییر می‌کند. به عنوان آخرین گام در ساخت اسکیپ روم می توان به هوشمندسازی محیط مورد نظر اشاره نمود. منظور از هوشمند سازی استفاده از وسایل و تجهیزات الکترونیکی، سنسورهای مختلف و سیستم های کنترلی و امنیتی می باشد که تاثیر بسیار زیادی بر بهبود شرایط بازی خواهند داشت. به عنوان مثال، یکی از مهم ترین کارهایی که با هوشمندسازی اتاق فرار صورت میگیرد، پخش موسیقی متناسب با هر مرحله از بازی و تغییر در نحوه نورپردازی و رنگ لامپ ها و ایجاد استرس و هیجان بیشتر به بازیکنان می باشد.

گروه بندی کلاس برای اتاق فرار آموزشی

به همین خاطر معمولاً کسانی که از قبل تجربه بازی در اتاق فرار را داشته‌اند در این سناریو شرکت می‌کنند. این بازی در دی ماه سال ۱۳۹۸ به دست تیم اسکیپ روم دات آی آی طراحی و اجرا شد. در این بازی، به ترس تمامی بازیکنان با دقت و جزئیات کامل فکر شده است. ممکن است مواجه شما با این بازی، تجربه هیجان‌انگیز، ترسناک یا حتی فلسفی باشد. البته بیشتر افرادی که در این اتاق فرار بازی کردند، آن را یک اتاق فرار ترسناک می‌دانند. خب همان طور که می‌دانید، عدد سیزده در بسیاری از فرهنگ‌ها عددی نحس است.

مرحله پنجم در طراحی اتاق فرار:

مجموعه اسکیپ روم تاج به عنوان یکی از زیرمجموعه های گروه سرگرمی آفلاین در پاییز ۱۳۹۸ با هدف طراحی و اجرای بازی های فکری معمایی و اتاق فرارشکل گرفت. در زمستان سال ۱۳۹۸موفق شد برای اولین بار بازی اتاق فرار را به عنوان یکی از محصولات خود در استان تهران راه‌اندازی کند. هدف اصلی تیم ما، طراحی و اجرای بازی‌های اتاق فرار و همچنین بازی‌های معمایی در فضای واقعی است. آخرین نفر، دومین بازی مجموعه دژاوو با تم دلهره‌آور است که ۹۰ درصد درجه سختی و ۸۰ درصد درجه ترس دارد. این بازی از بزرگ‌ترین بازی‌های حال حاضر کشور است که با فضاسازی خاصی طراحی شده است. اتاق فرار آخرین نفر محصول سال ۱۴۰۰ است و اولین اتاق فرار ترسناک با تم مدرسه به شمار می‌آید.

شرکت در بازی در هفته های اول به صورت آزمایشی به شما کمک می‌کند تا ایرادات و مشکلاتی که در بازی وجود دارد را برطرف کنید. و یا قصد دارید که یک ژانر ترسناک مأیوس کننده باشد که حس غم و اضطراب را به مخاطب منتقل کند. انتخاب ژانر و تم بازی در قدم اول تنها رسیدن به یک جواب کلی است که با گذشت زمان می‌توان به یک انتخاب نهایی رسید. از جانب دیگر و برای سازندگان طبیعتا خلق دکور و تزریق هزینه یکسان برای دو بازی یکسان از همه نظر اما متفاوت در متراژ با این نتیجه مواجه خواهد بود که بازی متراژ پایین تر به دلیل متمرکز بودن هزینه خروجی با کیفیت تری خواهد داشت. جمع هزینه این سه متغیر مبلغی‌ست که برای ساخته شدن دکور خرج خواهد شد.