نکاتی پیرامون طراحی داخلی مطب

در این مقاله قصد داریم به صورت مفصل درباره ی موضوع: طراحی داخلی مطب روانشناسی به بحث و بررسی بپردازیم تا شما مخاطبان و خوانندگان عزیز در این ارتباط به آگاهی کاملی دست یابید پس تا پایان نوشتار پیش رو ما را همراهی نمایید. آگاهی از این موضوع کمک شایانی به طراحان داخلی کرده است تا فضا داخلی هر مکانی را به محیطی مسرت بخش برای ساکنانش مبدل سازند. البته اغلب پزشکان به خاطر هزینههای زیاد از این موضوع چشمپوشی کرده و یک مطب معمولی و ساده را برای خود و مراجعین خود تشکیل میدهند که این کار باعث به وجود آمدن استرس برای بیماران و مراجعهکنندگان میباشد. احساس آرامش و رضایتمندی از مهمترین اهداف هر طراح داخلی است و وقتی صحبت از احساسات شخص بیمار می شود موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. صدا یکی از عواملی است که میتواند اضطراب فرد بیمار را تشدید کرده و بر احساس درد وی بیافزاید. در این مطلب ایدههایی مطرح خواهیم کرد که با کمک آنها شما خواهید توانست محیط مطب خود را زیباتر کرده و آن را برای حضور بیماران مناسب سازی کنید؛ بهگونهای که بیماران از حضور در مطب احساس راحتی و رضایت داشته باشند. طراحی مطب دندانپزشکی رنگ های انتخابی برای دکوراسیون داخلی مطب باید به گونه ای باشد که بیماران که با درد های روحی و فیزیکی خود مراجعه کرده اند، استرس و ترس به آنها راه پیدا نکند و باعث آرامش آن ها شود رنگ سبز و آبی و قهوه ای با ترکیب روشن تر می تواند ظاهر جذاب و مدرن و برای مراجعه کنندگان فضای آرام بخشی ایجاد کنند.

انتخاب رنگ برای فضای انتظار و اتاق پزشک باید به دقت باشد، برای مثال رنگ های گرم(قرمز،نارنجی و…) باعث شادی و طروات می شود اما استفاده زیاد یا نا بجا از آن ممکن است باعث عصبانی و بی قراری در بیمار شود. امروز ، محل کار به مکانی برای زندگی تبدیل می شود ؛ افراد برای انجام مأموریت های حرفه ای ، کارهای روزمره ، سفارش مواد غذایی خود ، ورزش ، لذت بردن از فضای سبز یا پانوراما به آنجا می روند. در حرفه ي دندانپزشكي تخصص هاي مختلفي وجود دارد كه مراجعه كنندگاني متفاوت دارند. بیماران شما به اعتماد به نفس و آرامش احتیاج دارند ، شاید مضطرب هستند ، شاید متعجب باشند. اغلب بیماران تا مدتی بعد از عمل نمی توانند استحمام کنند و بوی عرق بدن آنها یا استفاده از پماد های مسکن که بوی تندی دارند می توانند آزار دهنده باشند پس استفاده از یک سیستم تهویه مطلوب می تواند هوای مطبوعی را ایجاد کند. تیم های ما برای کمک به شما در پیش بینی فضای آینده خود و اطمینان از اینکه انتظارات شما را برآورده می کند ، طرح های هدف ، مدل های سه بعدی ، نوت بوک های تزئینی یا حتی تابلوهای خلقی را ایجاد می کنند.

چیدمان هر بخش نیز با توجه به خدمات و فعالیت هایی که در آن بخش انجام می شوند متفاوت می باشد. پس سعی کنید از دیوارپوش هایی استفاده کنید که آنتی باکتریال باشند و همچنین به راحتی تمیز شوند. پله برای مراکز درمانی و مطب ها مخصوصا برای پزشکان ارتوپد اصلا توصیه نمی شود اما در صورتی که به اجبار به استفاده از پله هستید و امکان نصب آسانسور هیدرولیکی را ندارید سعی کنید ارتفاع پله را از استاندارد آن با استفاده از فوم یا هر متریال نرم دیگر کم کنید تا قدم برداشتن برای بیمار راحت تر باشد. این رنگ ها اغلب محرک بوده و سیستم عصبی را فعال می کند و احساس درد را می تواند تشدید کند، پس نباید در مکانهایی که در مقابل فرد است مانند پشت LCD از این رنگ استفاده شود و یا باید از تنالیته های کم رنگ آن استفاده شود. برخلاف چیزی که اکثریت فکر می کنند، استفاده از کفپوش های تیره به خاطر این که آلودگی را کم تر نشان می دهند، کارایی ندارد بهتر است از یک کفپوش روشن که به راحتی پاک می شود استفاده کرد. درب ورودی سرویس باید حدود 100 سانتی متر باشد تا ویلچر از آن عبور کند و درب آن باید به سمت خارج باشدرتا خروج با ویلچر آسان باشد و آستانه در ارتفاعی کم داشته باشد تا چرخ ویلچر آسان تر از آن رد شود.

در مجموع از شلوغ کردن فضا ها با رنگ ها بپرهیزید، تا حد امکان دیوارها را به رنگ سفید یا از تنالیته های کم رنگ مانند یاسی رنگ کنید و به وسیله کاغذ دیواری، ساعت، تابلو و… یکی از دلایل اصلی که بیماران در مراجعه به مطب دندانپزشکی به آن توجه می کنند، دکوراسیون داخلی است و با توجه به اینکه طراحی دیوارها بخش زیادی از فضا را گرفته و کاملا مشهود است، انتخاب کاغذ دیواری یا پوستر مناسب تأثیر زیادی در جلب رضایت و تأثیرگذاری اولیه مثبت خواهد دارد. لکه های رنگی ایجاد کنید، برای مثال میتوانید یک دیوار را کاغذ کنید و بر روی دیوار دیگر که به رنگ سفید است یک تابلو نصب کنید. بین فضای بیرونی و داخلی بیمارستان، ارتباط برقرار کنید؛ مثلاً پنجره های بزرگ با چشم اندازهای زیبا می توانند حس خوبی را در کودکان ایجاد طراحی داخلی مطب دندانپزشکی کنند.

از این رو در این مطلب قصد داریم عناصر مورد نیاز در دکوراسیون داخلی مطب زنان و زایمان را بررسی کنیم و در نهایت، عکس 15 نمونه مطب را با شما به اشتراک بگذاریم. البته این نکته را هم باید در نظر داشت که در بعضی نقاط بهتر است نور را کمی بیشتر کنیم تا برای مطالعه هم فضایی داشته باشیم ولی در کل سعی بر آن است تا با یک نور ملایم فضا را دنج تر و آرام تر کرد. نور در اینگونه فضا ها بهتر است به صورت ملایم و غیر مستقیم باشد. نور پردازی فضای انتظار مخصوصا فضایی که درآن بیماری که با درد همراه است. جایگاه اول اتاق انتظار، یک اتاق که به خوبی تزئین شده و مبله شده است، این فضایی است که باید خوشحال، راحت و سرگرمکننده باشد تا بیماران بتوانند جهت معاینه صبر کنند، طراحی دکوراسیون مطب پزشکی باید به نحوی باشد که بیماران مضطرب نباشند یا عجله برای زودتر معاینه شدن نداشته باشند و ایجاد اغتشاش نکنند. مبل های راحتی: مناسب دکورهای مدرن بوده و حس راحتی و صمیمیت ایجاد می کنند. وقتی مبلمان مورد استفاده در فضای کار جدید را تحلیل می کنیم ، می بینیم که میزهای قابل تنظیم و صندلی های راحت ترجیح داده می شوند.

هدف اصلی آن زیبا سازی یک مکان است. هنگامی که برنامه های توسعه توسط شما تأیید شد ، ما بهترین تأمین کنندگان و پیمانکاران فرعی را انتخاب می کنیم ، برنامه کار را تعریف می کنیم ، جلسات هفتگی سایت را ترتیب می دهیم و مطابقت دستاوردها را با برنامه های اصلی بررسی می کنیم. مبلمان استفاده شده در این اماکن باید صندلی های ارتوپدی و حداقل برای 5 بیمار باشد، یادمان باشد که انتخاب صندلی برای شخص بیمار باید با توجه به نیاز او باشد و باید حتما ارتوپدیک باشد و نباید فکر کنیم که مبل های لوکس و گران قیمت می تواند مناسب مطب ما باشد. چون رسیدگی به بیمار و معاینات فردی او تنها اصول درمان محسوب نمیشود، بلکه باید تمام المان ها دست به دست هم بدهند تا بتوان رضایت نسبی مراجعه کننده را جلب کرد. او نه تنها به جنبه زیبایی شناختی مکان توجه دارد ، بلکه به جنبه عملکردی آن ، احترام به استانداردها ، هویت آن ، سازگاری آن با افرادی که در آنجا زندگی می کنند یا کار می کنند نیز توجه دارد. تزئین محل کار متناسب با تاریخچه ، ارزش ها و هویت بصری شرکت به نشان دادن انسجام شرکت کمک می کند.

قیمت این مبل ها تبعا نسبت به مدل های قبلی بیشتر است. در این مطلب ما در مبلمان اداری آدینا قصد داریم انواع ایده های کاربردی و مدرن را برای طراحی دکوراسیون مطب پزشکی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم که با الگوبرداری از این ایده ها می توانید طراحی داخلی مدرن و کاربردی را در مطب پزشکی داشته باشید. با فعال کردن اهرم دکوراسیون داخلی مطب پزشکی بهطور صحیح و خوب و طرح دفتری هماهنگ با دکور مربوطه، فضای گرم و عالی و مورد اعتماد برای بیمار ایجاد میشود که ذهن بیمار را از یادآوری اتاق بهداشت و درمان سرد و بهداشتی پاک میکند. در اینجا می­توان در مورد ایجاد حس اطمینان یا عدم اطمینان درطراحی محیط­هاي مختلف با استفاده از رنگ آمیزي در کف فکر کرد. به همین دلیل و به صورت مشابه بسیاری افراد دیگر هم مانند شما فکر می کنند و به فکر انجامش نمی افتند.

وجود تلویزیون در سالن انتظار میتواند تا حدودی بی حوصلگی مراجعین را از بین ببرد اما در مقابل، تلویزیون میتواند باعث ایجاد استرس در بیماران شود. همچنین این فضای صمیمی، حس مبتنی بر احترام و اعتماد را در مراجعه کننده ایجاد میکند. هم مراجعه کننده فضای آرامش بخشی را تجربه کند و پزشکان دیگر مزاحمتی برای همکار خود از این طریق نداشته باشند. اما این تصور بسیار اشتباه است. مطب پزشکی جای است که بیماران با رنج های فیزیکی و روحی خود به هدف درمان و بهبود بر آن قدم می گذارند. با استفاده از مبلمان اداری آدینا ، شما این تضمین را دارید که برنامه توسعه به طور تند و تیز به تعهدات مختلف شما از نظر ایمنی و دسترسی برای افراد با تحرک کمتر احترام می گذارد. از همین جهت تا جایی که می توان از فضای ثانویه برای در نظر گرفتن یک بخش جداگانه برای اطفال استفاده شود و تا حد ممکن کودکان رابطه و مداخلهای با بخش بزرگسالان نداشته باشند و به راحتی بتوانند از این طریق از خدمات دندانپزشکی استفاده کنند.

ما بهترین استعدادها را در زمینه معماری پزشکی ، دکوراسیون داخلی و مبلمان حرفه ای در خدمت شما عزیزان قرار می دهیم تا یک عمل پزشکی طراح ، دلپذیر ، گرم و اطمینان بخش ایجاد کنیم. هدف همه طراحان دکوراسیون مطب پزشکی برای اینکه بتوانند ایدههای خوبی را ابداع کنند، جلب مشتری و ترویج رفاه و ایجاد یک فضای گرم و مورد اعتماد برای بیماران است. سفید رنگی می باشد که در اولین برخورد افراد را به یاد تمیزی و لطافت میاندازند و همانطور که میدانید توجه تان را جلب میکند. زیبا نبودن دکوراسیون مطب پزشک ممکن است احساس ناخوشایندی در مراجعین مطب ایجاد کند؛ ازین رو بهتر است پزشکان برای دکوراسیون مطب خود اهمیت قائل شده و با کمک دکوراسیون مناسب، ظاهر خوشایند و آرامبخشی برای مطب ایجاد کنند. پیشرفت تکنولوژی و ایجاد تحولات اساسی در صنعت مد و طراحی باعث شده است تا بسیاری از محدودیتها هنگام بازسازی حذف گردند. رنگ هایی مانند بژ که جزء رنگ های خنثی می باشند، می توانند با ترکیب رنگ های دیگر باعث ایجاد آرامش در فضا گردند و هم چنین به علت روشن بودن باعث انعکاس نور می شوند و فضا را بزرگتر نشان می دهند.

نکته دیگر ایجاد فضاهای انتظار نیمه خصوصی است. بنابراین ، دکوراسیون محل کار یک اهرم استراتژیک برای کمک به رفاه کارگران است. طراح داخلی به معنای گسترده این اصطلاح یک علاقه مند واقعی به برنامه ریزی فضا است. هدف این است که ساختار شما دلپذیر ، کاربردی و در عین حال کارآمد باشد. چیدمان مبل ها باید به گونه ای باشد که حریم خصوصی هر فرد حفظ شود و در عین حال تعامل اجتماعی بر قرار شود برای مثال افراد ترجیح می دهند که مکالمات خصوصی داشته باشند ولی در عین حال خواستار ارتباط با دیگران در فضایی صمیمی هستند. به طور مثال اگر مطب شما فضای کافی برای بخش پذیرش دارد، هزینه ی این مورد حذف شده و در غیر این صورت باید به فکر فضای بزرگ تری باشید.