پلمب چند واحد عرضه مرغ گرم در اردبیل – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، علی رحیمی‌آذر عصر دوشنبه در جریان بازدید اکیپ‌های نظارتی و پایش بازار مرغ در اردبیل اظهار کرد: عرضه مرغ به قیمت مصوب در حال انجام است و هیچ فروشنده‌ای حق افزایش قیمت نامتعارف را به خاطر کمبود و یا سایر مسائل ندارد.

رحیمی‌آذر اضافه کرد: بیشترین تخلفات ثبت شده در ۱۴ روز گذشته از فروردین ماه مربوط به گران‌فروشی و عدم ثبت قیمت در قالب بنر و یا اتیکت عرضه به مردم بوده که قرار شده با صاحبان واحدهای صنفی متخلف در گروه‌های مختلف تخلفات برخوردی جدی و قانونی انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در این واحدها به ازای هر کیلو هشت هزار تومان گران‌فروشی مرغ گرم را شاهد بودیم که به سرعت اکیپ‌های بازرسی و تعزیرات ما حاضر شده و اجازه ندادند تا اجحافی در حق مردم رخ بدهد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل گفت: در یکی از این واحدهای صنفی ۱۷۴ تن بال مرغ نیز که فاسد و تاریخ مصرف گذشته بود، کشف و ضبط شد و نسبت به معدوم‌سازی آن اقدامات لازم و قانونی انجام شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل بیان کرد: همچنان تشدید نظارت‌ها را در حوزه‌های عرضه شایسته مواد غذایی به مردم و حوزه بهداشتی شاهد هستیم و قطعاً به تخلفات در سریع‌ترین زمان برخورد شده و رسیدگی پرونده نیز انجام می‌شود.


منبع: https://www.mehrnews.com/news/5745869/%D9%BE%D9%84%D9%85%D8%A8-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D9%88%D8%A7%D8%AD%D8%AF-%D8%B9%D8%B1%D8%B6%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%BA-%DA%AF%D8%B1%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D9%84

رحیمی‌آذر افزود: به هیچ وجه صاحبان واحدهای صنفی مختلف به ویژه عرضه‌کنندگان مرغ قرمز و سفید حق افزایش قیمت و عرضه مرغ را به قیمت نامتعارف ندارند و شایسته است خود مردم نیز به قیمت درج شده توجه کرده و اجازه گران‌فروشی و یا کم‌فروشی را ندهند.

وی تصریح کرد: با اطلاع مردم در چند محله در اردبیل اکیپ‌های بازرسی و نظارت ما در مغازه‌های مورد نظر حاضر شده و بعد از احراز تخلف، اقدام به پلمب واحد صنفی مورد نظر کردند تا مرغ موجود در این واحدها به قیمت مصوب به مردم عرضه شود.