پلمب چند واحد عرضه مرغ گرم در اردبیل – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در این واحدها به ازای هر کیلو هشت هزار تومان گران‌فروشی مرغ گرم را شاهد بودیم که به سرعت اکیپ‌های بازرسی و تعزیرات ما حاضر شده و اجازه ندادند تا اجحافی در حق مردم رخ بدهد.

رحیمی‌آذر افزود: به هیچ وجه صاحبان واحدهای صنفی مختلف به ویژه عرضه‌کنندگان مرغ قرمز و سفید حق افزایش قیمت و عرضه مرغ را به قیمت نامتعارف ندارند و شایسته است خود مردم نیز به قیمت درج شده توجه کرده و اجازه گران‌فروشی و یا کم‌فروشی را ندهند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی رحیمی‌آذر عصر دوشنبه در جریان بازدید اکیپ‌های نظارتی و پایش بازار مرغ در اردبیل اظهار کرد: عرضه مرغ به قیمت مصوب در حال انجام است و هیچ فروشنده‌ای حق افزایش قیمت نامتعارف را به خاطر کمبود و یا سایر مسائل ندارد.

رحیمی‌آذر اضافه کرد: بیشترین تخلفات ثبت شده در ۱۴ روز گذشته از فروردین ماه مربوط به گران‌فروشی و عدم ثبت قیمت در قالب بنر و یا اتیکت عرضه به مردم بوده که قرار شده با صاحبان واحدهای صنفی متخلف در گروه‌های مختلف تخلفات برخوردی جدی و قانونی انجام شود.

وی تصریح کرد: با اطلاع مردم در چند محله در اردبیل اکیپ‌های بازرسی و نظارت ما در مغازه‌های مورد نظر حاضر شده و بعد از احراز تخلف، اقدام به پلمب واحد صنفی مورد نظر کردند تا مرغ موجود در این واحدها به قیمت مصوب به مردم عرضه شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل گفت: در یکی از این واحدهای صنفی ۱۷۴ تن بال مرغ نیز که فاسد و تاریخ مصرف گذشته بود، کشف و ضبط شد و نسبت به معدوم‌سازی آن اقدامات لازم و قانونی انجام شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل بیان کرد: همچنان تشدید نظارت‌ها را در حوزه‌های عرضه شایسته مواد غذایی به مردم و حوزه بهداشتی شاهد هستیم و قطعاً به تخلفات در سریع‌ترین زمان برخورد شده و رسیدگی پرونده نیز انجام می‌شود.


منبع: https://www.mehrnews.com/news/5745869/%D9%BE%D9%84%D9%85%D8%A8-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D9%88%D8%A7%D8%AD%D8%AF-%D8%B9%D8%B1%D8%B6%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%BA-%DA%AF%D8%B1%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D9%84