چطور تلویزیون شهری کیفیت تبلیغات را دگرگون میکند؟

در تعمیرات تابلو روان و تابلو ال ای دی باید ابتدا اجزای تشکیل دهنده آن را نام ببریم و بشناسیم . تلویزیون های شهری به عنوان یک منبع الکترونیکی تبلیغاتی که در آن قطعات الکتریکی به کار رفته است در طول زمان ممکن است که دچار ایراداتی شوند و در این زمان تلویزیون شهری نیاز به تعمیرات پیدا می کند. به عنوان مقیاسی مناسب ویدیو پروژکتور های نسل قدیم که قابلیت خلق تصاویر نسبتا بزرگ را دارا می باشند فقط 6.000 ساعت عمر مفید داشته که نسل جدید ویدیووال ها بیش از 15 برابر آنها عمر مفید دارند. به عنوان یک فناوری کلیدی برای کالیبراسیون کارخانه و کاربر، این چیپست داخلی 16 بیتی پیشرفته این امکان را برای ویدیو وال های سامسونگ به طور جامع در خانه و کارخانه کالیبره می کند، به این معنی که صفحه نمایش های ویدیو وال سامسونگ رنگ دقیق تر و بالاتر را حفظ می کنند. تلویزیون های شهری به طور کلی در فضای باز (outdoor) و در فضای سرپوشیده (indoor) مورد استفاده قرار می گیرند. در این نوع از تلویزیون شهری به نحوی صفحه نمایش بزرگ تلویزیون شهری نقش مانیتور کامپیوتر را بازی می کند و برای نمایش فیلم و عکس ، کامپیوتر باید به طور مداوم روشن بماند.

دات پیچ ها که فاصله بین مرکز هر پیکسل هستند هر چه قدر کم تر باشد در هر اینچ تصویر پیکسل بیشتری وجود خواهد داشت که موجبات کیفیت تصویر را فراهم می کند. توجه داشته باشید علاوه بر ابعاد باید به کیفیت تصویر، وضوح تصویر و متن تلویزیون هم توجه کرد تا بتوان تبلیغات اثرگذارتری را به نمایش گذاشت. رهگذران بهصورت غیرارادی و ناخودآگاه به صفحه تلویزیون شهری خیره میشوند. انواع نمایشگرهای شهری برای تبلیغات هدفمند کسب و کارها به کار گرفته میشوند. انواع ماژولها به صورت تک رنگ و سه رنگ (سبز- قرمز با رنگ ترکیبی زرد و یا آبی-قرمز با رنگ ترکیبی بنفش) یا فول کالر با قابلیت پخش تمام رنگ عرضه میشوند.

برای نمایش متون و تصاویر مورد نظر خود میتوان تصاویر را را در نرم افزاری که به همراه دستگاه ارائه می شود تنظیم نموده، روی فلش مموری ذخیره و با اتصال فلش مموری به تلویزیون شهری (یا در واقع به کنترلر موجود در تلویزیون شهری) متن و محتوای مورد نظر خود را به تلویزیون شهری منتقل نمایید. 8 بزنیم تا بتوانیم کابل دیتا را به کنترلر و ماژول متصل نماییم. معمولن به ازای هر 7 ماژول از یک پاور استفاده کنیم. در گذشته استفاده از بروشور، اعلامیه و پوستر برای تبلیغات کاربرد زیادی داشت اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی، تبلیغات سنتی، جای خود را به تبلیغات دیجیتالی دادهاند.

ولی در عملی با توجه به کیفیت نه چندان خوب پاورها عملا جریان خروجی انها کمتر از 40 است. هر کابینت در تلویزیون شهری بطور کامل مستقل از دیگر کابینتها میباشد ولی هنگامی که کابینتها بر روی هم متصل میشوند به صورت هماهنگ با یکدیگر عمل میکنند. می توان جداره های داخلی جعبه را برداشت تا محفظه ها با یکدیگر ترکیب شده و بتوان قطعات بزرگتر را نیز در جعبه جای داد. تابلو های چلنیوم نسل ترکیبی تابلو از پلاستیک و فلز می باشند. از طرف دیگر این تابلو ها نیز باید دقیقا مطابق با استانداردهای جهانی تولید و طراحی شوند. در سال ۲۹۲۵ شانزده شرکت در آمریکا شروع به ساخت و طراحی برای ساخت تلویزیون های الکترونیکی کردند. تلویزیون شهری با کنار هم قرار گرفتن بلوک های ساخته شده در ابعاد کوچکتر ساخته می شود.

پاورهای 5 ولت با آمپرهای مختلف می توانند تولید شوند ولی از آنجایی که تولید کننده داخلی ندارند و می بایست وارد شوند بدلیل قوانین و مقررات و صرفه های اقتصادی اکثرا پاور های 5 ولت 40 آمپر در بازار موجود و استفاده می شوند. مرغوب استفاده کند دو عامل جانبی دیگر هم بر قیمت تابلو موثرند.اول اینکه استفاده از جنس زمینه ام دی اف تقریبا ۱۰ الی ۲۰ درصد نسبت به پلکسی قیمت کل تابلو را کاهش می دهد و دوم اینکه ال ای دی با رنگ های خاص مثل بنفش می تواند حدود ۱۰ درصد قیمت کل تابلو را افزایش دهد.درمواردی که مشتری بخواهد حداکثر دید از ویترین مغازه باقی بماند می توان از پلسکی شفاف نیز استفاده کرد. ، انواع پاور تابلو روان ، لوازم جانبی ساخت تابلو روان ، تابلو ثابت و کلیه قطعات ساخت نمایشگر های الکترونیکی را تهیه کنید.

سنسور دمای تابلو روان مخصوص برد کنترلرهای HD جهت اندازه گیری دمای محیط و به علت ضد آب بودن دمای مخازن آب و سایر مایعات ، استفاده در آبگرمکن های اتوماتیک ، آکواریم و صدها کاربرد دیگر. استفاده می شود. این کنترلر با کابل فلت به ماژول های عددی متصل میشود و از طریق بلوتوث با موبایل ارتبط برقرار می کند و از طریق نرم افزار می توانیم عدد مورد نظر را برای نمایش ارسال کنیم. آموزش تعمیرات موبایل، آموزش تعمیرات نرم افزار موبایل، آموزش تعمیرات تبلت، آموزش پروگرام هارد، آموزش تعمیرات مانتیور، آموزش تعمیرات لپ تاپ، آموزش تعمیرات مادربرد، آموزش تعمیرات پاور برخی از دوره های تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر، آموزش تعمیرات لوازم خانگی، آموزش تعمیرات یخچال، آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی، آموزش تعمیرات جاروبرقی، اموزش تعمیرات چرخ گوشت، ماکروفر، تلویزیون، گیرنده دیجیتالی، آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی ، آموزش تعمیرات جارو برقی، آموزش تعمیرات پکیج دیواری، آموزش تعمیرات آبگرمکن دیواری و لوازم گاز سوز، آموزش تعمیرات کولر گازی برخی از دوره های تعمیرات لوازم خانگی و رفاهی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی، آموزش تعمیرات برد درب اتوماتیک، الکترونیک ، دوربین عکاسی، دوربین فیلمبرداری، دوربین مدار بسته و آسانسور از دوره های در حال برگزاری تعمیرات الکترونیک در این آموزشگاه است.

در طراحی و ساخت تابلو های روان ( تابلو دیجیتالی) با اندازه ها متفاوت و تعداد ماژول های گوناگون باید به توان یک برد کنترل توجه شود. ساختار هر پیکسل یا Pixel Configuration نشان دهنده این است که هر پیکسل در ماژول تابلو روان مورد نظر از چه تعداد LED و با چه رنگ هایی تشکیل شده است . بر روی هر ماژول 16 در 32 پیکسل تک رنگ 512 عدد LED وجود دارد. زمانی که مشتری قصد سفارش تابلو را دارد ما همواره انتخاب نوع ال ای دی را به خودش می سپاریم و تفاوتی نیز در قیمت قائل نمی شویم. جهت تعمیر و یا اجرای یک تابلو ال ای دی ثابت سازندگان و تعمیر کاران این تابلو ها به دو صورت برای مشتری قیمت تابلوی مورد نظر را برآورد هزینه می کنند. تابلو ها باید در ارتفاع مناسب و به صورت کاملا ایمن نصب شود تا به کسی آسیبی وارد نکند. بنابراین پلاکسی گلاس شیشه ای و ورقه های چلنیوم در یک رنگ یکسان برای کل کار در کنار لامپ های اس ام دی RGB کل مجموعه متفاوت این نوع از تابلو ها به حساب می آیند. ترجیحاً در قسمت جلو آن به جای شیشه از پلکسی شفاف استفاده گردد.

مثلاً تابلویی که پشت شیشه مغازه قرار می گیرد.تا جایی که امکان دارد نباید ازجنس پلکسی استفاده کرد. چرا باید از تلویزیون شهری برای تبلیغات استفاده کنیم؟ با کنار هم قرارگرفتن تعداد زیادیLED کابینت های تلویزیون شهری شکل گرفته و در ابعاد مختلف اجرا میگردند. در این فیلم با قاب های آماده تابلو روان های تجاری که با دستگاه CNC سوراخ کاری شده اند آشنا خواهید شد. پس از اینکه به بررسی جوانب مختلف تابلو روان پرداختیم نوبت به این می رسد که گریزی به نحوه ساخت آن نیز بزنیم. در ساخت تابلو ال ای دی ثابت فارغ از رنگ، دو نوع ال ای دی استفاده می شود که عبارتند از ” کلاهی ” و ” اوال “.همانطور که در تصویر می بینید ال ای دی های اوال دارای سطح مقطعی بیضی شکل و ال ای دی های کلاهی دارای سطح مقطعی دایره ای شکل هستند. نرم افزار ها و سخت افزار های این سیستم (کنترلر ویدئو وال) ، مستقل از نوع نمایشگر بوده و قابلیت نمایش تصاویر بر روی انواع نمایشگر های دیتا پرژکتوری یا انواع LCD,LED و تلویزیون را فراهم می کند .ما در پروژه های ویدئو وال از تلویزیون های صنعتی با Bezel بسیار کم و از برندهای ال جی (LG)، سامسونگ (SAMSUNG) و پاناسونیک (Panasonic) استفاده میکنیم.

این دستگاه، تابلو روان، تلویزیون شهری (یا هر وسیله الکتریکی دیگر) را در برابر نوسانات برق محافظت نموده و مانع از آسیب دیدگی دستگاه ها می گردد. پس از نصب این دستگاه در تابلو روان، تلویزیون شهری، یا اتصال دستگاه به هر وسیله ی برقی دیگری، می توانید از طریق شبکه وای فای موبایل به دستگاه کیلیت وصل شوید و تابلو یا سایر وسایل برقی را به صورت بیسیم از طریق گوشی خود خاموش و یا روشن کنید. این دستگاه دارای 4 کانال است و می تواند حداکثر 4 وسیله برقی را به صورت مجزا خاموش یا روشن نماید. برای محاسبه جریان مصرفی ماژول های دیگر بهترین روش این است که مادربوردی را به ماژول متصل نماییم و با استفاده از دکمه تست مادربورد تمام ال ای دی های ماژول را روشن کنیم (در صورتی که ماژول چند رنگ است حالتی از تست را انتخاب کنید که تمامی نورهای روشن باشند) سپس با مولتی متر جریان مصرفی را اندازه گیری نمایید. استفاده از کیف ابزار مناسب باعث میشود نظم وسایل شما حفظ شود و عمر مفید آنها افزایش یابد. ولی چون در ایران ولتاژ برق سراسری 220 ولت است این موضوع شما مورد توجه قرار نمی گیرد.

همچنین در صورت نیاز به برش محصول به قطعات کوچکتر می توانید سایز قطعات مورد نظر خود را در بخش توضیحات درج کنید یا به صورت تلفنی به واحد فروش اعلام نمایید. قیمت درج شده، قیمت هر قطعه می باشد. بعنوان مثال در صورتیکه درخواست خرید 5 متر از محصول فوق را ثبت نمایید، یک قطعه 4 متری به همراه یک قطعه 1 متری ارسال خواهد شد. چرا که مطابق آنچه قبلا گفته شد عامل اصلی تعیین کننده در قیمت تمام شده یک تابلو ال ای دی ثابت، تعداد ال ای دی به کار رفته در آن است. تا حدی راه حل های رفع اشکال ارائه شد که متناسب با نوع عیب ایجاد شده در مجموعه تابلوی مورد نظر بود. شرکت آوانمانور با بیش از 6 سال سابقه کار، دارای حرفه ای ترین و قدرتمندترین تیم متخصص در زمینه نصب و راه اندازی انواع تلویزیون های شهری می باشد. در ساده ترین حالت می توانید فیلم ها را روی فلش بریزید و به تلویزیون بزنید ، یا اینکه می توانید از راه دور مثلا از تهران به تلویزیونی که در نصف جهان اصفهان قرار گرفته فیلم را ارسال کنید تا پخش شود. نقش تلویزیون شهری در تبلیغات را می توان نقشی مهم و تاثیر گذار دانست.

دقت کنید هیچ وقت از حداکثر توان خروجی پاور استفاده نکنید و همیشه به فکر دمای بیش از 70 درجه داخل تابلو تلویزیون شهری باشید. زمانی که دمای اکثر قطعات الکترونیکی تابلو روان بیش از 50 درجه سانتیگراد می شود بازده خروجی قطعات کم شده و احتمال آسیب دیدن قطعات و یا پایین آمدن طول عمر قطعات تابلو روان خیلی زیاد است. در هنگام استفاده از پاور مناسب برای طراحی و ساخت تابلو های روان ، باید به خوبی پاور به پشت تابلو محکم شود تا در آینده مشکلی پیش نیاید. اکثر سیم های ماژولی که همراه ماژول فروخته می شوند با اینکه ظاهر و ضخامت خوبی دارند ولی کیفیت خوبی ندارند سعی کنید بیشتر از 2 ماژول در تابلو های تک رنگ را با هم موازی نکنید و در تابلو های چند رنگ حتما از سیم های 1.5 مرغوب ایرانی استفاده نمایید.

ما در سانویژن تکنولوژی با تکیه بر دانش فنی تخصصی در زمینه تابلو LED و تلویزیون شهری کار خودمون رو شروع کردیم . تابلو LED ، تابلو ال ای دی ، نمایشگر LED ، تابلو تبلیغاتی الکترونیکی، تابلو متن متحرک، تابلو دیجیتالی ، تابلو رنگی و نام های دیگر که شناخته شده ترین نام تابلو روان می باشد. پایه data: گاها بر روی مدار چاپی نام R نوشته میشود به پایه 14 آیسی 595 (پایه serial data:ds) متصل است. می توانند متن ها را بصورت متحرک نمایش دهند یعنی جملات روی نمایشگر حرکت کنند و با قابلیت افزودن جلوه های گرافیکی سه بعدی و انواع خاص دیگر برای متن ها ، تصاویر و انمیمیشن و حتی فیلم برای جذابیت بیشتر و جلب توجه استفاده می شود. از کدام پاور بایدبزای کنترل برد استفاده شود. بهترین و پردرآمدترین رشته های فنی حرفه ای شامل ۴ زیر گروه هنر ، مدیریت و خدمات ، صنعت و کشاورزی می باشد که هر کدام از این زیر گروه ها چندین زیر شاخه دارند که در جدول زیر مشاهده می کنید. در این میان تلویزیون های شهری نیز یکی از مهم ترین و کاربردی ترین ابزار ها برای نمایش تبلیغات به صورت حرفه ای محسوب می شوند.