۵ نکته مهم قبل از خر ید محصولات ارگانیک! – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

در دنیای امروز برای درمان دردها و مشکلات سلامتی بیشتر از داروهای صنعتی و غیر طبیعی استفاده می‌شود و برخلاف گذشته که از داروهای گیاهی و طبیعی برای درمان استفاده می‌کردند امروزه از این داروها استفاده نمی‌کنند. این قبیل داروهای شیمیایی همگی دارای عوارض پس از مصرف هستند که آسیب‌های جدی به بدن با مصرف آن وارد می‌شود. شما می‌توانید با خرید داروهای شیمیایی و صنعتی خود را درمان کنید اما عوارض آنکه بعدها و در سنین بالاتر شما را درگیر آن می‌کند بیشتر است اما می‌توانید با خرید عرقیات گیاهی خود را با محصولات ارگانیک که هیچ گونه عوارضی ندارند درمان کنید.

معایب محصولات ارگانیک

مزایای محصولات ارگانیک

محصولات طبیعی در کشاورزی دارای آفت کش کمتری است و از حشره کش استفاده نمی‌شود که حتی برای محیط زیست نیز مفید است. محصول غیر ارگانیک برای بدن مضر است به خصوص در گوشت‌ها که تأثیر زیادی بر سلامت عموم دارد چون گوشت‌های ارگانیک از مواد مغذی بیشتری برخوردار است. و طبق تحقیقات انجام شده بر روی گوشت‌ها مواد مغذی داخل گوشت ارگانیک ۵۰ درصد بیشتر از نوع غیرارگانیک خود است. در مجموع استفاده از این قبیل محصولات باعث سلامت بیشتر جامعه می‌شود.

۵ نکته مهم قبل از خر ید محصولات ارگانیک!

یکی از محصولات پر استفاده در همه ی خانه‌ها ادویه است. ادویه‌ها خواص متنوعی دارند از آنها می‌توان برای طعم دار کردن غذاها استفاده کرد. از خواص دیگر ادویه جات می‌توان به کنترل فشار خون، بهبود سیستم ایمنی بدن، کنترل قند خون، جلوگیری از بیماری‌های قلبی و کاهش استرس و … اشاره کرد. پس می‌بایست در خرید ادویه به کیفیت آن دقت کرد و بخصوص در خرید ادویه آنلاین باید این موضوع را که از محل معتبر خریداری کرد را جدی بگیریم. متأسفانه نمونه‌های تقلبی بسیاری در بازار موجود است و به سختی می‌توان آن را تشخیص داد. همچنین ادویه هم مانند دیگر مواد خوراکی میت واند در اثر نگهداری نامناسب و رسیگی کم کیفیت خود را از دست بدهد. بنابراین در هنگام خرید ادویه باید بسیار دقت داشته باشیم. مسئله حائز اهمیت این است که شما ادویه خود را از کجا تهیه می‌کنید؟ برای تهیه ادویه جات به صورت ارگانیک و طبیعی باید به فروشگاه‌های معتبر و قابل اطمینان مراجعه کنید تا حد الامکان بتوانید ارگانیک ترین ادویه را مصرف کنید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع: https://www.mehrnews.com/news/5704097/%DB%B5-%D9%86%DA%A9%D8%AA%D9%87-%D9%85%D9%87%D9%85-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D8%B1-%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9

با این حال که در بالا توضیحاتی در رابطه با محصولات ارگانیک و غیر ارگانیک داده شد شناسایی محصولات ارگانیک از غیر ارگانیک کار ساده ای نیست. امروزه به دلیل اینکه استفاده از این محصولات در بین مردم محبوب شده، سوءاستفاده‌های زیادی از این موضوع می‌شود و بر روی محصولات تقلبی اسم طبیعی می‌گذارند. برای تشخیص این محصولات باید مراحلی بازرسی و نظارت را از سوی سازمان‌هایی نظیر USDA که مربوط به این امور است گذرانده باشد و گواهی نامه ارگانیک بودن داشته باشد. به دلیل کمبود این گونه محصولات در ایران باید محصول مورد نیاز را از فروشگاه‌های معتبر تهیه نمود.

۵ نکته مهم قبل از خر ید محصولات ارگانیک!

عرقیات ارگانیک

تشخیص محصولات ارگانیک از غیر ارگانیک

نکات مهم قبل از خرید محصولات ارگانیک

همه چیز درباره محصولات ارگانیک

هدف ما در این مقاله اضافه کردن به آگاهی شما در رابطه با سلامت جسمانی جامعه انسانی است. چرا که سلامت جامعه انسانی باعث بهبود سلامت فیزیکی، سلامت ذهنی، سلامت عاطفی، سلامت محیط زیست، سلامت اجتمایی، سلامت معنوی و سلامت شغلی در افراد آن جامعه است.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، امروزه با توجه به افزایش تولیدات محصولات غیر طبیعی و استفاده از مواد شیمیایی در آنها که باعث مشکلات سلامتی از جمله ابتلاء به سرطان شده و این موضوع زندگی همه ی ما را درگیر خود کرده. در نتیجه به دنبال جایگزین کردن این محصولات با محصولات طبیعی که با نام محصولات ارگانیک شناخته می‌شوند هستیم. با بالا رفتن آمار سرطان‌ها در دنیا همه بدنبال تهیه محصولات مورد نیاز به صورت طبیعی به خصوص خرید عرقیات گیاهی، خرید ادویه و محصولات گیاهی دیگرهستند تا بتوانند زندگی سالم‌تری را برای خود انتخاب کنند.

در این محصولات به دلیل استفاده نکردن از آفت کش‌ها و آنتی بیوتیک ها ممکن است باکتری‌هایی از نظیر لیستریا و سالمونلا در این محصولات رشد کند که سبب بروز یک سری بیماری‌ها در افراد می‌شود. مسئله بعدی گران‌تر بودن محصولات ارگانیک نسبت به محصولات غیرارگانیک است. این مسئله باعث شده تا تهیه این محصولات برای قشر نیازمند مشکل واقع شود و بیشتر راغب باشند از معصولات غیر طبیعی ولی ارزان قیمت استفاده کنند. که در آینده برایشان مشکلات بسیاری از نظر سلامتی ایجاد می‌شود.

ادویه جات ارگانیک

قبل از خرید محصولات طبیعی باید بدانیم که به چه محصولاتی ارگانیک گفته می‌شود. در تمام مراحل رشد محصولات ارگانیک همه چیز بصورت طبیعی بوده و در هیچیک از مراحل آن از مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود و حتی در خاکی که این محصولات کاشته می‌شود از چند سال قبل هیچ گونه سموم برای از بین بردن آفات گیاهی مانند قارچ کش‌ها و مواد شیمیایی استفاده نشده. یکی از مواردی که به وفور دیده می‌شود استفاده از آفت کش‌ها توسط کشاورزان که برای از بین بردن حشرات مضر است. این آفت کش‌ها که برای بالا بردن میزان محصولات استفاده می‌شود برای سلامتی ما نیز مضر است و باعث آسیب به سلامتی افراد شده و نباید کیفیت را فدای کمیت کرد.

نتیجه گیری