↑ Ceresana: Marktstudie Druckfarben – Welt

ماده اصلی رزین های سخت ، رزین (رزین درخت) از پرتغال ، برزیل ، مکزیک یا چین است. اجزای فرار مورد استفاده عبارتند از آب (جوهرهای چاپ بدون حلال) یا الکل ها ، استرها ، کتون ها (معمولاً برای چاپ بسته بندی ها) ، تولوئن (برای چاپ گراور) یا روغن های معدنی با نقطه جوش بالا (چاپ افست). جوهرهای چاپ بسیار مقاوم (پیوند عرضی) و فاقد حلال هستند. رنگ ها بر اساس تمام سیستم های شناخته شده (مبتنی بر آب ، حلال ،ماورای بنفش) موجود هستند. نتایج تحقیقی که به مدت دو سال و نیم بر روی ۷ هزار دانشجوی اسپانیایی صورت گرفت نشان داد که مصرف فراوان روغن زیتون با افزایش وزن ارتباطی ندارد. این امر همچنین بر شفافیت تأثیر می گذارد. برای بررسی کارایی جوهرهای چاپ ، پارامترهای مربوط به نوع چاپ و همچنین پارامترهای مربوط به رنگ برای محصول نهایی چاپ شده مد نظر قرار میگیرند. جوهر چاپ افست با ورق برای چاپ کتاب ، جزوه های تبلیغاتی ، مجله ، تقویم ، پوستر و بروشورها مورد استفاده قرار میگیرد. اکثر جوهرهای چاپ افست با ورق که امروزه در اروپا تولید می شوند ، فاقد روغن معدنی هستند.

ویژگیهای فیزیکی و شیمیایی جوهر در کل تاثیر بر فرایند خشک شدن رنگ چاپ میگذارند. حرکت جوهر در فرایند چاپ بستگی به چابکی ان دارد که این از مولفه هایی چون چسبندگی و انسجام جوهر سرچشمه میگیرد و قابل اندازه گیری هست. سپس جوهر چاپ از فرم چاپ به بستر چاپ منتقل می شود. خاصیت اساسی آنها توسعه رئولوژی مورد نیاز برای فرآیند چاپ است ، که جوهر را قادر می سازد تا از فرم چاپ به زیر لایه با استفاده از حلال منتقل شود. در سال 2011 ، فروش جوهر چاپ در سراسر جهان حدود 20 میلیارد دلار آمریکا بود. بازار جوهر چاپ در حال حاضر 2-3 در صد, سالانه در حال رشد است. Römpp Lexicon. لاک و جوهر چاپ . یک پراکندگی پلیمری ساخته شده از اکریلات فرآوری شده و یک محلول رزین (لاک) فیلم را تشکیل می دهد که بر اثر تبخیر قسمت اصلی آب خشک میشود, در اینجا نه بوی نامطبوعی وجود دارد و نه زردی. رزین های سخت یک فیلم سخت تا شکننده روی سطح بستر تشکیل می دهند.

از لاک ها به عنوان چسب در چاپ کتاب و چاپ افست استفاده می شود . جوهرهای چاپی ساخته شده از رزین های مایع ، یک فیلم رنگ کمتر شکننده ایجاد می کنند و خیس شدن رنگدانه ها در هنگام تولید راحت تر می شود. این فرایند در کمتر از یک ثانیه انجام می شود. اکسیداسیون چسب یک فرآیند شیمیایی است که اغلب به خشک شدن جوهرهای چاپی نیز کمک می کند. این به دوام و ظاهر بستر چاپ کمک می کند. جوهرها در اثر تبخیر روغنهای معدنی با کمک انرژی حرارتی خشک می شوند ، از این رو در انگلیسی “heatset” نامیده می شود. جوهرهای چاپ مخلوطهای حاوی رنگ هستند که با کمک فرم چاپ بر روی کاغذ و یا هر بستر دیگری منتقل می شوند. پس اگر بیماری قلبی دارید یا این بیماری در میان خانواده شما سابقه دارد و یا به هر دلیل عمده دیگری در معرض بیماری قلبی هستید، ممکن است تمایل داشته باشید که به مقدار فراوانی روغن زیتون اضافی استفاده نشده به رژیم غذایی خود بیافزایید. پراکندگی ضعیف منجر به جمع شدن رنگدانه ها (توده های رنگدانه ای) می شود که اگر لایه چاپ در حدود 1 میکرو متر باشد به دلیل بیرون آمدن آجرهایی از سطح لایه ، کاهش مقاومت رنگ و براقی چاپ را بدنبال دارد.

نتایج مطالعات انجام شده نشان میدهد که روغن زیتون و روغن ماهی به میزان قابل توجهی درد مفاصل، قدرت دستگیره و کوفتگی صبحها را در افراد دارای ورمهای رماتیسمی کاهش میدهند. اکسیژن موجود در هوای محیط به پیوندهای دوگانه چسب واکنش نشان میدهد. با افزودن چسب /مواد افزودنی، محصول شل شده, بصورت کنسانتره و یا به شکل آماده چاپ به چاپخانه فرستاده میشود. رنگ دهنده ها به رنگدانه ها یا مواد رنگ تقسیم می شوند. از مواد دیگر, موم ها (مقاومت در برابر سایش و روانکاری) و عوامل خیس کننده است. همچنین مهم است که بستر فاقد خمیرهای محافظ در برابر سایش ، سیلیکون ها و واکس ها باشد. نمونه هایی از پارامترهای مربوط به رنگ برای محصول نهایی چاپ شده ، سایش ، براقیت ، مقاومت پیوند ، مقاومت در برابر شکاف و مقاومت در برابر چین است. نمونه هایی از پارامترهای خاص عبارتند از گرانروی ، محل رنگ ، پر رنگی یا مقدار پی اچ . جوهرها در اثر تبخیر تولوئن یا استات اتیل خشک می شوند که در سیستم چاپ بازیافت شده و دوباره مورد استفاده قرار می گیرند. جوهرها باید روی لایه ها در یک بستر دائمی و مکانیکی مقاوم قرار گیرند.

همچنین این روغن تأثیرات قابل توجه مثبتی بر پایین آوردن فشار خون بالا دارد. برای چاپ افست ، علاوه بر طبیعی بودن رنگها ، پراکندگی رنگدانه ها در لاک جوهر چاپ نقش مهمی دارد. در مورد جوهرهای چاپی که به صورت فیزیکی خشک می شوند ، انجماد روی بستر چاپ از طریق تبخیر ماده فرار جوهر چاپ یا از طریق پخت تابش صورت می گیرد. جوهرهای پخت تابش (جوهرهای چاپ افست یا فلکسوگرافی) با پلیمریزاسیون رادیکال از پلیمرهای غیر اشباع – که توسط اشعه ماورا بنفش (ماورا بنفش ، طول موج زیر محدوده قابل مشاهده بین 120 تا 380 نانومتر) یا پخت تابش الکترونی خشک میشوند.. رنگها با جذب به بستر و اکسیداسیون ( پلیمریزاسیون ) خشک میشوند. رنگها از طریق تبخیر و جذب آب خشک می شوند. جوهرها از طریق تبخیر حلالهایی که در فرآیند چاپ گیر می کنند خشک می شوند. ایالات متحده آمریکا 31, اروپا 28 و ژاپن 25 در صد, مرکب چاپی تولید شده را مصرف می کنند. ضد کف, روان کننده ها و موم از جمله مواد افزودنی هستند که به هنگام تولید جوهر بکار گرفته میشوند.

لاک ها برای محافظت از سطح چاپ شده ، بهینه سازی خصوصیات مورد نیاز مانند سایش و دستیابی به جلوه های خاص سایت flaviosyrup طراحی. خصوصیات سم شناسی در مورد جوهرهای چاپی به ویژه برای استفاده از محصولات چاپی برای بسته بندی مواد غذایی , اسباب بازی ها و همچنین محصولات بهداشتی بسیار مهم است. در این جوهرهای چاپ ، تقریباً تمام خصوصیات نهایی مکانیکی ، فیزیکی و شیمیایی توسط لاک ها تعیین می شود. به خصوصیات مکانیکی جوهرهای چاپی خصوصیات رئولوژیکی نیز گفته می شود. همچنین باعث می شود هنگام خشک شدن جوهر چاپ ، یک فیلم رنگی ایجاد شود ، که تأثیر قاطعی بر خصوصیات بعدی چاپ دارد. افزایش کلسترول مضر LDL باعث گرفتگی رگها به خصوص رگهای قلبی میشود و احتمال سکته و نارسایی قلب افزایش پیدا میکند. اتصال دهنده ها باعث خیس شدن رنگ ها و ایجاد پیوند دائمی با بستر می شوند. یک واکنش زنجیره ای از اجزای تشکیل دهنده چسب آغاز می شود که منجر به اتصال به یک ساختار 3 بعدی و پایدار در داخل لایه جوهر چاپ شده می شود.

روزنامه ها و مطالب تبلیغاتی با استفاده از جوهرهای چاپ برودتی افست تولید می شوند. بعنوان حلال از حلالهای آلی, آب و رقیق کننده ها استفاده می شود. بخش تولید ماده رنگی : در اینجا رنگدانه ها با فرآیند های آسیاب / مالش به اندازه ذرات مورد نیاز برای دستیابی به رنگ مطلوب پراکنده می شوند و به عنوان ذرات پراکنده در حلال حل می شوند. از مواد افزودنی برای تولید جوهر چاپ و بهینه سازی آن به منظور تأثیر بر نیازهای خاص محصول نهایی استفاده میشود. در طی فرآیند چاپ ، تبدیل از حالت مایع ، که در آن می توان جوهر چاپ را روی دستگاه چاپ و فرم چاپ توزیع و انتقال داد ، به حالت جامد و خشک روی بستر چاپ ضروری است. ستاره | سرویس سلامت – شاید به دنبال این سوال هستید که روغن های مایع مانند روغن زیتون چه مزیتی نسبت به روغن های جامد دارد؟ از این جوهرهای چاپی برای کاربردهای خاص در فرآیندهای مختلف چاپ مانند بسته بندی ، برچسب ها ، بطری های پلاستیکی, تیوب های آرایشی و مواد غذایی و غیره استفاده می شود.رنگها از طریق پلیمریزاسیون ناشی از القای نور الیگومرها و مونومرهای اکریلات خشک می شوند. این موارد با استانداردها و مقررات مربوطه مانند DIN ISO 12040 ، DIN ISO 2836 ، DIN EN 71 ، EN 646 و مقررات (EU 10/2011 تنظیم می شوند.

تنظیم جوهر به نفوذ جوهر به مواد چاپی اطلاق می شود. برای این منظور جوهرهای چاپ حاوی اجزای مایع هستند که تبدیل8 از مایع به جامد را از طریق تبخیر ، جذب (نفوذ) به بستر یا از طریق واکنش شیمیایی امکان پذیر می کنند. ماده پایه رزین های مایع ( الكیدها ) روغن دانه كتان یا روغن سویا هستند. جوهرها هنگام جذب ماده مایع به بستر خشک می شوند. در طی فرآیند مخلوط کردن ، آنها روغن را جذب می کنند و در نتیجه متورم می شوند. و مقاومت در برابر پاک کردن است . مقاومت شیمیایی الزامی است که در درجه اول از بسته بندی انتظار میرود. رزین سخت خاص فرآوری شیمیایی می شود. رزین ها جرم مولی بسیار بالایی دارند و بنابراین به شکل “کلوئیدی” هستند. اینها به عنوان محصولات میانی برای استفاده داخلی و یا بعنوان اجزای ساخت ورنی به چاپخانه ها فرستاده می شوند. جوهرهای چاپی برای فرآیندهای چاپی که در آنها جوهر توسط غلطک استفاده می شود (چاپ افست ، چاپ فلکسوگرافی ، چاپ گراور) نیاز به حمل و نقل خوب جوهر از طریق غلطک های مرکب دارد.

میزان جذب یک مرکب چاپی باید به طور دقیق برای چاپ با کیفیت بالا تعریف شود. از لاک های پراکندگی عمدتا در چاپ افست استفاده می شود تا بستر را با دوام تر ، جلوه ای با کیفیت و محافظت از آن بدست آورد. در مقابل ، رنگها ساختار کریستال / ذرات خود را در محیط پردازش از دست می دهند و در آن حل می شوند. رنگدانه ها به شکل مواد غیر آلی و آلی ، رنگی ، سیاه یا سفید هستند و در محیط پردازش عملاً نامحلول هستند. پس از فرایند چاپ ، حلال از طریق خشک کردن / تبخیر یا جذب از لایه چاپ شده خارج می شود. در سیستم رنگ ، چسب ها به شکل محلول در حلال یا به صورت پراکنده هستند. وظیفه آنها جذب موادی مانند رنگدانه ها ، چسب ها یا مواد افزودنی به صورت پراكنده و / یا محلول و انتقال آنها از طریق فرم چاپ به داخل بستر است. بسیاری از جوهرهای چاپ, حاوی چسب هایی هستند که رنگدانه ها را می پوشانند . در این فرآیند, چاپ مجلات ، کاتالوگ ها و جزوه های تبلیغاتی به تعداد زیادی تولید می شوند.

در کشورهای توسعه یافته سکته، پس از بیماریهای قلبی، دومین عامل شایع مرگ و میر است. جوهرهای چاپ مدرن مخلوط بسیار پیچیده ای از مواد هستند ، قیمتها نیز متناسب با تحولات و پیشرفت فن آوری تغییر یافته اند. بسته به نیاز فرایند چاپ، فن آوری ماشین چاپ مورد استفاده و همچنین بستر چاپ, فرمول های جوهر چاپ بسیار متفاوتی مورد استفاده قرار میگیرد. ویژگی های ظاهری چاپ بسته به نوع دستگاه چاپ, بستر چاپ,محل قرار گرفتن ناظر و همچنین نور محیط میباشد. مقاومت به نور عمدتا توسط مقاومت رنگ در برابر اشعه ماورا بنفش تعیین می شود. پالایش چاپ عمدتا هنگامی که میباید مقاومت در برابر مالش حاصل شود صورت میگیرد. لازم به ذکر است که عمل پالایش میتواند بر روی فام رنگ تاثیر بگذارد. پالایش چاپ به معنی تصفیه بستر پس از چاپ است. برای انجام این فرآیند ، جوهر چاپ باید کاملاً خشک باشد. جوهرهای چاپ باید در لایه های نازک ,(لایه های جوهر چاپ خشک در چاپ افست و چاپ فلکسوگرافی دارای1-3 میکرومتر ، در چاپ سیلک تا 15 میکرومتر ضخامت) یک فیلم به شدت رنگی تشکیل دهند. مزیت نسبت به روغن جامد: برخی از تحقیقات حاکی از این هستند که روغن زیتون با بیماری آلزایمر مبارزه میکند، اما هنوز تحقیقات بیشتری باید در این زمینه انجام پذیرند.

بلانا ، هوبرت: تولید . ↑ “KBA Glossar Druckfarben” (PDF). Grande. “Trocknungsmechanismen bei Druckfarben” (PDF). ↑ Ceresana: Marktstudie Druckfarben – Welt. ↑ “Fogra Forschungsgesellschaft Druck e.v. – Scheuern der Druckfarbe”. ↑ Positionspapier Toluol – Fakten und Daten بایگانیشده در ۱۱ فوریه ۲۰۱۷ توسط Wayback Machine Website des Verbandes der deutschen Lack- und Druckfarbenindustrie e.V. ↑ ۲٫۰ ۲٫۱ ۲٫۲ “Vortrag 4: Vielfalt der Druckfarbe – Aufbau und Anforderungen”. ↑ Dr. Bernd Th. خطای یادکرد: برچسب نامعتبر؛ نام «:0» چندین بار با محتوای متفاوت تعریف شدهاست. Retrieved 2017-02-24. بایگانیشده در ۲۵ فوریه ۲۰۱۷ توسط Wayback Machine خطای یادکرد: برچسب نامعتبر؛ نام «:0» چندین بار با محتوای متفاوت تعریف شدهاست. به لاک های پراکنده به دلیل محتوای آب بالا ، لاک های پایه آب نیز گفته می شود. به مخلوط هایی با نسبت تقریبی مساوی رزین و روغن ، لاک الکل گفته می شود . رنگهای جذب کننده رنگهایی هستند که از یک حامل (غالباً از مشتقات روغن دانه کتان) و یک رنگدانه و یک لاک قبلی تشکیل شده است. لاک های پراکندگی از طریق یک واحد پوشش در دستگاه چاپ به زیر لایه اعمال می شوند. در تمام مراحل چاپ ، جوهر چاپ در دو مرحله به لایه اعمال می شود.

چنین به نظر میرسد که مکمل روغن زیتون موجب بهبود علامتهای التهاب و کاهش استرس اکسیداتیو در افراد دارای ورمهای روماتیسمی شده است. طی یک تحقیق معتبر که حدود ۸۴۱ هزار نفر در آن شرکت داشتند، ارتباط میان روغن زیتون و خطر سکته به طور گستردهای مورد بررسی قرار گرفت و نتایج حاصله نشان دادند که منبع بینظیر چربی غیراشباع مرتبط با کاهش خطر سکته و بیماری قلبی، روغن زیتون است. بسته به کاربرد مورد نظر ، مقاومت در برابر حلال ها ، مقاومت به چربی (مثلا کره) ، مقاومت به اسید (به عنوان مثال سرکه ) ، مقاومت به بازها (به عنوان مثال مواد شوینده) ،مقاومت به بزاق (به عنوان مثال اسباب بازی های کودکان ، شیرینی ها) ، مقاومت به عرق ، شیر و غیره مورد نیاز است. به خصوص روغن زیتون وقتی مفید واقع میشود که با روغن ماهی، یکی از منابع اسیدهای چربی امگا ۳ ضدالتهاب، ترکیب شود. تعدادی از آنها تأثیرات بیولوژیکی قوی متعددی دارند و برای پیشگیری از بیماریها موثر واقع میشوند. تأثیرات مثبت این روغن با ترکیب آن با روغن ماهی به طرز قابل توجهی افزایش پیدا میکند. فشار خون را پایین میآورد، از کلسترول مفید LDL در برابر اکسیداسیون محافظت میکند و تأثیرات مثبتی بر سلامت قلب و رگها میگذارد.

مقاومت شیمیایی مقاومت در برابر واکنشهای شیمیایی با هر نوع ماده ای است. جوهر چاپ میباید رنگ مورد نظر را بر روی بستر چاپ اعم از کاغذ, پارچه یا هر ماده دیگر فراهم آورد. بخش تولید محصولات پایه رنگی غیر رنگدانه ای : در اینجا طیف گسترده ای از چ سب ها در حلال حل می شوند و با مواد افزودنی مخلوط می شوند تا به ویژگیهای مورد نیاز برای تولید جوهر چاپ و کاربرد نهایی برسند. جوهر چاپ کتاب از قدیم الایام سیاه بود و عمدتا توسط دوده تولید می شد. پراکندگی از یک طرف در هنگام تولید جوهر چاپ و از طرف دیگر در سیستم غلتک دستگاه چاپ افست صورت می گیرد. مجلات ، کاتالوگ ها ، کتاب ها و جزوه های تبلیغاتی با استفاده از جوهرهای چاپ گرما تولید می شوند. در حالی که مصرف جوهر رسانه های چاپی کلاسیک در حال کاهش است ، تقاضا برای چاپ بسته بندی ها در حال افزایش است. آیا میدانستید که مصرف روغن جامد ارتباط مستقیمی با بروز بیماریهای قلبی دارد؟ به عبارت دیگر، مصرف زیاد روغن زیتون با اضافه وزن و بیماریهای چاقی ارتباطی ندارد؛ و حتی در مطالعهای که به مدت ۳ سال روی ۱۸۷ شرکت کننده انجام گرفت، چنین نتیجه گیری شد که رژیم غذایی مملوء از روغن زیتون سطوح انتی اکسیدانها را در خون افزایش داده و موجب کاهش وزن میشود.